58. CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ 2012
Jedny z největších a nejstarších národopisných slavností v ČR Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA! Programové letáčky zdarma v Městském informačním centru Domažlice www.chodskeslavnosti.cz
PÁTEK 10. srpna 2012
Pódium u brány na náměstí
17.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU A UVÍTÁNÍ ZAHRANIČNÍCH SOUBORŮ
Náměstí u radnice
18.00 OZVĚNY FOLKLORU Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic Orchestr lidových nástrojů Ondráš, Mediterian (ČR/Kuba), České srdce a Čankišou
moderuje: Milan Tesař
SOBOTA 11. srpna 2012
Pódium u brány na náměstí
10.00 OKÉNKO HOSTŮ – Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ (VUS)
11.00 „S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA“
přímý přenos ČRo Plzeň
moderují: Michaela Vondráčková a Vladimír Štovíček
režie: Pavel Maršát
Hodinový program živě přenášený do vysílání Českého rozhlasu Plzeň
12.30 DĚTI NA CHODSKU
účinkují: Dětské folklorní soubory z Chodska a hosté
režie: Jiřina Holoubková
moderují: Eliška Budková a Klára Machová
14.30 POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO „MY CHLAPCÍ SVOBODNÝ“
vystoupí Národopisný soubor Postřekov a jeho hosté
16.00 ZATOULANÉ POHÁDKY
hudebně taneční mozaika pohádkových postav účinkuje VUS ONDRÁŠ
18.00 NA CHODSKO NEJEN Z MORAVY
VUS ONDRÁŠ uvádí zahraniční hosty
moderuje: Michaela Vondráčková
21.00 DVANÁCTERO – VUS Ondráš
folklorní teatrum mundi– dvanáct znamení tanečního zvěrokruhu
23.00 DUDÁCKÉ ŠTANDRLE – STARÝ POVĚSTI CHODSKÝ
účinkuje Národopisný soubor Postřekov a jeho hosté
Pódium pod Chodským hradem
10.00 „HRAJTE MUZIKÁŘI…“
Dostaveníčko s přespolními lidovými muzikami
režie a průvodní slovo: Josef Kuneš
13.00 OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ
moderuje: Michaela Vondráčková
16.00 HRVATSKA NA CHODSKU, CHODSKO U HRVATSKOJ
pořad připravila a slovem provází: Martina Morysková
18.00 Ó, TY KLENCKYJ KOSTELÍČKU
pořad připravila a slovem provází: Jana Hojdová
19.30 „HDYŽ SI NÁŠ DĚREČEK BABIČKU BRAL, BABIČKA PLAKÁLA, DĚREK SE SMÁL“
pořad připravili Antonín a Vlastimil Konrádyovi a v programu bude nejedno překvapení
Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého
10.00 Koncert dechové hudby STAVOVANKA
vedoucí: Jan Votruba
11.30 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
vedoucí: Jan Mleziva
14.00 Koncert dechové hudby HÁJENKA
vedoucí: Miroslav Paleček
Ostatní
10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
celebruje: Mons. Martin Holík, ředitel Radia Proglas
17.00 Atrium Chodského hradu (Muzeum Chodska)
NEZAPOMENUTELNÝ JAROMÍR HORÁK
Pořad věnovaný 100. výročí narození a 30 letům od úmrtí jednoho z nejlepších zpěváků, jaké kdy chodská země nosila
připravil a hovoří: Zdeněk Bláha
JARMAREČNÍ SCÉNA (prostranství před Ch. hradem)
10.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
10.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Komedianti na chůdách“ žonglérské představení
11.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA
11.30 Skupina historického šermu KORBEL
12.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
12.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Rytířské povídání o princi Bajajovi“
13.15 Skupina historické hudby DEI GRATIA
13.45 Skupina historického šermu KORBEL
14.15 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
14.45 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Kdo z koho“ žonglérské představení
15.30 Skupina historické hudby DEI GRATIA
16.00 Skupina historického šermu KORBEL
16.30 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
18.00 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Komedianti na chůdách“ žonglérské představení
18.30 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
NEDĚLE 12. srpna 2012
Pódium u brány na náměstí
9.00 POSEZENÍ PŘI DECHOVCE moderuje: Helena Hýnová
Koncert dechové hudby ZUŠ Domažlice LIDUŠKA
vedoucí: Jiří Huřťák
10.00 Koncert dechové hudby STAVOVANKA
vedoucí: Jan Votruba
11.00 Koncert dechové hudby MUZIKANTI Z JIŽNÍCH ČECH
kapelník: Radek Hruška
12.30 Koncert dechové hudby VRCHOVANKA
vedoucí: Petr Němec
13.30 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
vedoucí: Jan Mleziva
14.30 Koncert dechové hudby DUPALKA
vedoucí: Michal Jansa
15.30 Koncert dechové hudby HÁJENKA
vedoucí: Miroslav Paleček
16.30 Koncert dechové hudby HORALKA
vedoucí: Josef Kubalík
Pódium pod Chodským hradem
10.00 ŠPRÝMAŘI, FILUTOVÉ A ČTVERÁCI
Setkání lidových vypravěčů, na kterém vystoupí známí zpěváci
a Domažlická dudácká muzika
připravil a moderuje Zdeněk Bláha
Ostatní
10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
14.30 Letní kino „ROK NA CHODSKU ANEB HYJTA HU TETIČKY HOULÍKOUC“
V pořadu zvyků a výročních obyčejů vystoupí tanečníci, zpěváci, muzikanti z Chodska a hosté.
režie: Josef Kuneš pořadem provází: Anna Vrbová a Kamil Jindřich
JARMAREČNÍ SCÉNA (prostranství před Ch. hradem)
10.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
10.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Princ Nebojsa aneb žonglérská pohádka“
11.15 Historická kapela ELTHIN
11.45 Skupina historického šermu KORBEL
12.15 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
12.45 KOMEDIANTI NA KÁŘE „Rytířské povídání o princi Bajajovi“
13.30 Historická kapela ELTHIN
14.00 Skupina historického šermu KORBEL
Doprovodný program CHSL na plakátech a letáčcích
Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!