Kalendář

<< leden 2017 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Domažlice v bílém

Detail [›]
-

Předprodej vstupenek

Městské informační centrum Domažlice nabízí také prodej vstupenek přes portály Plzeňská vstupenka a Ticketstream.

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [›]
Chodské slavnosti [›]
Svazek obcí Domažlicko [›]
Centrum Bavaria - Bohemia
Turisturaj

Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [›]
www.kudyznudy.cz [›]


» Tisková zpráva 2.1.2017

Tisková zpráva 2.1.2017

Tisková zpráva - 2.1.2017

Letošní ohňostroj bohužel pokazila technická závada

Letošní světelnou podívanou, kterou Domažličtí přivítali rok 2017, bohužel pokazila technická závada. Ohňostroj tak nemohl být odpálen celý. Městské kulturní středisko v Domažlicích již jedná s realizační firmou o kompenzacích.

Na letošní ohňostroj měli šanci občané Domažlic přispět dobrovolnou finanční částkou. Nákup zábavní pyrotechniky tak mohly vyměnit za příspěvek na společný ohňostroj. Udělal tak jeden anonymní dárce (333 Kč) a poté Sdružení pro město Domažlice, které na příslušný účet zaslalo částku 5 tisíc korun. Novoroční ohňostroj ale letos bohužel pokazila technická závada.

Odpalování pyrotechniky za doprovodu hudby bylo zhruba v polovině ohňostroje přerušeno a po pauze následovalo odpálení ještě několika světel, ovšem již bez hudby.

„Moc nás mrzí vzniklá situace, kterou bohužel zavinila porucha odpalovacího bezdrátového systému. Tomuto bohužel nejde předejít a zjistit to předem. Je to, jako když vám v půlce programu vypne televize. Vše do té doby fungovalo bez problémů! Bohužel program byl koncipován s gradací v podobě vyšších kulových světel a odpalovač ohňostrojů, v rámci i své bezpečnosti, nemohl dál pokračovat v ručním odpalu. Tyto pyromuzikální ohňostroje na to již nejsou koncipovány,“ vysvětlil za realizační firmu Ohňostroje Minergis David Nový.

„Mrzí nás, že se právě letošní ohňostroj, který měl být posílen o částku od dobrovolných dárců a navíc za úžasného počasí, setkal s technickým problémem a nemohl být celý odpálen. Na druhou stranu jsme rádi, že diváci dle reakcí na místě přijali tuto skutečnost s tolerancí a pochopením, že i v tomto případě může technika selhat. S realizační firmou jednáme o kompenzaci a jsem si jist, že výsledné řešení domažlickou veřejnost potěší,“ informoval ředitel MKS v Domažlicích Kamil Jindřich.

Firma Ohňostroje Minergis slíbila v příštím roce na své náklady ohňostroj v Domažlicích rozšířit. Převedena do příštího roku bude i finanční částka od dárců, protože bonusové odpaly nakonec vůbec nebyly relizovány.

Pro další informace kontaktujte:
Bc. Kristýna Kolbecková
mediální zastoupení města Domažlice
tel. 777 968 884