MENU

Kalendář

<< říjen 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Předprodej vstupenek [»]

Městské informační centrum Domažlice nabízí také prodej vstupenek přes portály Plzeňská vstupenka a Ticketstream.

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia

Český systém kvality služeb [»]


III. abonentní koncert - zrušeno, jednáme o novém termínu

Koncert | velký sál MKS
24. března 2020 | úterý (19:30)

Koncert v termínu 24. 3. zrušen, vstupenky zůstávají v platnosti, jednáme o novém termínu, děkujeme za pochopení.

 

III. abonentní koncert

ANDA-LOUISE BOGZA – SOPRÁN
LADISLAVA VONDRÁČKOVÁ – KLAVÍR

Anda-Louise Bogza vystoupila na mnoha světových operních a koncertních scénách. Roli Aidy zpívala ve vídeňské a berlínské Státní opeře, v Německé opeře Berlín a v opeře v Lipsku, Tosku v Bavorské státní opeře v Mnichově, v Itálii (Florencie) na festivalu Maggio Musicale Fiorentino (dirigent Zubin Mehta), ve frankfurtské opeře, v drážďanské státní opeře Semperoper (dirigent Fabio Luisi, režisér J. Schaaf), v Arena di Verona (Tosca – dirigent – P. Morandi, režisér – Hugo de Ana), Tosca v Teatro dell ´Opera v Římě, v New Israeli Opera v Tel Avivu, v Národní opeře Bordeaux, Grand Théâtre Luxembourg, Národní opeře v Bukurešti, ND Bratislava, Leonoru v Trubadúrovi zpívala v Arena di Verona (režie Franco Zeffirelli, dirigent M. Armiliato), v hamburské Státní opeře, Královské opeře v Kodani, Státní opeře v Budapešti, Teatro de la Maestranza v Seville (dirigent Maurizio Arena). Káťu Kabanovou (Káťa) zpívala v Tokio v Suntory Hall, ve Státní opeře Praha a v Janáčkově opeře. V opeře Marseille zpívala roli Donny Anny (Don Giovanni), v pařížské Národní opeře Bastille vystoupila v Rusalce (Kněžna – dirigent J. Bělohlávek, režisér R. Carsen), v bruselském královském Théâtre Royal de la Monnaie (dirigent Adam Fischer, režisér S. Herheim), také v drážďanské Semperoper a v titulní roli Rusalky debutovala v Teatro dell´ Opera v Římě (dirigent G. Neuhold). Roli Manon (Manon Lescaut) zpívala v Teatro Filarmonico Verona (režisér Graham Vick), roli Turandot ve Volksoper Vídeo, roli Santuzzy na Pucciniho festivalu Torre del Lago a roli Abigaille (Nabucco) v amfiteátru Odeon Akropolis Athény.

Představila se také ve vídeňském Musikverein (Verdi – Requiem, Haydn – Jahreszeiten, Schubert – Mše Es dur), v Festspielhaus Salzburg – Mozarteum Orchestr (Verdi – Requiem), v londýnské Royal Albert Hall (Dvořák – Svatební košile), v Liederhalle Stuttgart (Rachmaninov – Zvony), v National Concert Hall Dublin, v Bilbao Auditorium Euskalduna (Verdi – Requiem), v Amphitheatre Madrid (Beethoven – IX. Symfonie), v Brucknerhaus Linz (Janáček – Glagolitic Mass), v pražském Rudolfinu (Dvořák – Stabat Mater, Martinů – Gilgamesh, Verdi – Requiem, Mahler – II. a IV. symfonie), Radio Hall Bukurešť (Brahms – Německé requiem), se známými orchestry jako Česká filharmonie, BBC Orchestr Londýn, Staatskapelle Dresden, Gewandhausorchester Lipsko, stuttgartský filharmonický orchestr.

Vystudovala klavír, cembalo a zpěv na Konzervatoři George Enesca v Bukurešti a na pražské Akademii múzických umění. Po ukončení AMU přijala angažmá v Národním divadle v Praze a ve Státní opeře Praha, kde stále působí.

Na svém repertoáru má přední role lyrického a dramatického oboru, mezi které patří Mozartova Hraběnka (Figarova svatba) a Donna Anna (Don Giovanni), Verdiho Aida (Aida), Leonora (Trubadúr), Abigaille (Nabucco), Desdemona (Otello), Amélie (Maškarní ples), Pucciniho Tosca (Tosca), Turandot (Turandot), Minnie (La Fanciulla del West), Giorgetta (Plášť), Manon (Manon Lescaut), Sina (Hans Krása – Zásnuby ve snu), Janáčkova Jenůfa (Její pastorkyňa) a Káťa (Káťa Kabanová), Rusalka, Eliza (Piková dáma), Santuzza (Sedlák kavalír).

Pro firmu Decca nahrála operu Pavla Haase „Šarlatán“ (Rosina), pro Arte Nova Classics „Trubadúra“ a Album italských árií. Získala první cenu a Cenu publika na Mezinárodní pěvecké soutěži ve Vídni a Cenu Thálie za roli Minnie v opeře G. Pucciniho „La Fanciulla del West“.

Spolupracovala s dirigenty jako Zubin Mehta, Maurizio Arena, Fabio Luisi, Günter Neuhold, PierGiorgio Morandi, Renato Palumbo, Marco Armiliato, Adam Fischer, Ascher Fisch, Dan Ettinger, Niksa Bareza, Michael Jurovski, F. M. Carminati, Jiří Bělohlávek, Carlo Franci, Jim Wang, John Fiore, Hilary Griffiths, Marco Balderi, Claudio Desderi, Vjekoslav Sutej, Leopold Hager, Jun Märkl, Alexander Vedernikov a režiséry jako Franco Zeffirelli, Robert Carsen, Hugo de Ana, Nicholas Joel, Graham Vick, Filippo Crivelli, Johannes Schaaf, Alberto Fassini, Manfred Schweigkofler, Mario Corradi, Stefan Herheim, Götz Friedrich, Vladimír Morávek, Mario Pontiggia a další.

Ladislava Vondráčková je posledním žákem ze třídy prof. Valentiny Kameníkové, u níž studovala v letech 1982–1989. Po dobu studií u ní se zúčastnila mnohých soutěží, z nichž si odvážela vždy ocenění (Concertino Praga – 2. cena, Smetanovská klavírní soutěž – 3. cena) a zvláštní ceny (Cena Společnosti B. Martinů, Zvláštní cena na Concertinu Praga za provedení skladby J. Ježka, Cena ČHF za provedení díla E. Suchoně).

Již za dob studií na konzervatoři v Praze se věnovala komorní hře a spolupráci s mladými pěvci. V roce 1991 byla na základě konkursu přijata na téže škole na místo korepetitora. Zde setrvala do roku 1998.

Pražskou AMU absolvovala v roce 1997. V tomto roce zde nastoupila na oddělení klavírní spolupráce jako odborný asistent a od roku 2008 zde působí jako docentka.

Do její pedagogické činnosti spadá i působení na soukromé základní umělecké škola Music Art, kde je zároveň zástupkyní ředitele.

Realizovala mnoho nahrávek pro ČT a Český rozhlas jako sólistka i jako komorní hráč, a to především se souborem Ars rediviva, se kterým spolupracovala jako cembalistka už v dobách studií na AMU.

Spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Státní filharmonií Brno, Smíchovskou komorní filharmonií, Queens of Classic aj. Vystupovala na hudebních festivalech Mahler Jihlava, MHF Český Krumlov, Pražské jaro, Smiřické svátky jara, opakovaně účinkovala na koncertech v rámci cyklů České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Do její diskografie patří především nahrávky s operními pěvci (Andrea Tögel Kalivodová, Anda–Louise Bogza aj.) zaměřené na písňovou tvorbu českých i světových autorů.

V programu zazní písně a árie L. van Beethovena, A. Dvořáka, V. Belliniho, G. Verdiho, G. Pucciniho, M. De Falla

 Zbylé vstupenky v předprodeji v Městském informačním centru v Domažlicích. VSTUPNÉ 150 Kč.

Zpět na přehled akcí