MENU

Kalendář

<< listopad 2023 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia
Kudy z nudy
Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Chodské slavnosti

Chodské slavnosti

CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ 2023

11. - 13. srpna 2023 | pátek - neděle

 

PÓDIUM U BRÁNY

PÁTEK 11. 8. 2023

OZVĚNY FOLKLORU

Pořad, ve kterém vystupují kapely, které ve své tvorbě vycházejí z folkloru a lidové písně, autorsky zpracovávají lidové písně nebo v současné autorské hudbě využívají typické folklorní nástroje a postupy. Pořadem provází Václav Dufek.

18:00 BraAgas [»]
převážně ženská kapela interpretující lidové písně z celé Evropy v originálních aranžích
20:00 TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR
world music s moravskými kořeny
22:00 CIRCUS BROTHERS
originální Disco-balkán uvařený z balkánské dechovky, diskotékového beatu, laciného popu, špinavého housu, drsného rapu a líbivého folku

Změna programu vyhrazena

SOBOTA 12. 8. 2023

10:00 HYJTÁCI Z MRÁKOVA aneb huž 45 let s muzikou
účinkuje Chodský soubor Mrákov [»] | režie Josef Jarábek | moderuje Josef Nejdl
12:00 MY SME ŠICKÝ MUZIKANTÍ
účinkují Dětský soubor Mráček Mrákov | ZUŠ Domažlice, Dětský soubor Postřekov | režie Jana Kucalová
14:00 POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
účinkuje, připravil a pořadem provází Národopisný soubor Postřekov [»] a Dětský soubor Postřekov
17:00 S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM
účinkují folklorní soubory a muziky z Chodska | režie Pavel Maršát | moderuje Michaela Vondráčková
19:00 ŽIVOT PRO PÍSNIČKU, PÍSNIČKA PRO ŽIVOT
účinkují rodina sester Kuželkových z Klenčí, Velikonoční dudácká, Konrádyho dudácká muzika a Haltravan
připravily Jana Hojdová a Martina Morysková | moderují Jana Hojdová, Martina Morysková, Marie Freiová
21:00 OŽIVLÉ OBRÁZKY
krása chodských krojů v oživlých fotografiích Václava Šilhy | režie Marta Skarlandtová | moderuje Linda Havlíček Skarlandtová
23:00 DUDÁCKÉ ŠTANDRLE ANEB ROMEO HA JŮLÍE
účinkují Chodský soubor Mrákov a Národopisný soubor Postřekov režie Josef Jarábek | moderují Josef Nejdl a Petr Buršík

Změna programu vyhrazena

NEDĚLE 13. 8. 2023

10:00 Dechová hudba LIDUŠKA
kapelník Klára Šerlovská | účinkují děti ze ZUŠ Jindřicha Jindřicha
11:30 ALOU, ALOU ZAHRAJTE MNĚ…
české lidové písně v úpravách skladatelských osobností Československého a Českého rozhlasu
hraje Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje se svými sólisty,
řídí Dalibor Bárta | režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda
14:00 TA NÁŠE CHODSKÁ LÉTORA
závěrečný pořad, v němž vystoupí všechny chodské soubory, kapely a hosté | pořad připravil Josef Kuneš
moderují Filip Cíl a Tomáš Kůgel

Změna programu vyhrazena

 

PÓDIUM V ZAHRADĚ POD CHODSKÝM HRADEM

 

SOBOTA 12. 8. 2023

 

10:00 XII. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ
režie Vlastimil Konrády | moderuje Zdeněk Vejvoda
12:00 MY SME HOŠI VOD ŠUMAVY
účinkuje Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic (v rámci Česko-bavorského dne)
14:00 BULAČINA
účinkují ženský pěvecký sbor Canzonetta a mužský pěvecký sbor Haltravan | režie Jan a Olga Holoubkovi | moderuje Jan Holoubek
16:00 MJILUVAT HA PIVO PÍT, TO ZNAMENÁ DLÚHO ŽÍT
veselé setkání s Konrádyho dudáckou muzikou [»] a hosty režie Antonín a Vlastimil Konrády | pořadem provází Antonín Konrády
18:00 PATROLA ŠLAPETO
vystoupení populární staropražské kapely interpretující nejslavnější hospodské písně minulých století a věnující se převážné části repertoáru génia české písničky Karla Hašlera
20:00 PŘIJTE POBEJT HA ZAZPÍVÁT
nejznámější chodské písničky zahraje a zazpívá Domažlická dudácká muzika [»]
pořad připravil a moderuje Josef Kuneš

Změna programu vyhrazena

 

NEDĚLE 13. 8. 2023 moderuje: Helena Hýnová

10:00 Dechová hudba HORALKA | kapelník Josef Kubalík
11:00 Dechová hudba POSTŘEKOVANKA | kapelník Jaroslav Řezníček
12:00 Dechová hudba VRCHOVANKA | kapelník Petr Němec
13:00 Dechová hudba ÚHLAVANKA | kapelník Jan Červený
14:30 Dechová hudba DUPALKA | kapelník Michal Jansa
15:30 Dechová hudba HÁJENKA | kapelník Miroslav Paleček

Změna programu vyhrazena

 

 

  

www.chodskeslavnosti.cz