MENU

Kalendář

<< únor 2024 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia
Kudy z nudy
Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Divadlo – předplatné » Divadelní sezona 2009 » Program sezona 2009

Pogram sezona 2009

LEDEN

BLÁZINEC V PRVNÍM POSCHODÍ

František Ferdinand Šamberk

DIVADELNÍ SPOLEČNOST JULIE JURIŠTOVÉ

Hrají: v hlavních rolích Jaroslava Obermaierová a Oldřich Navrátil

-

dále hrají: Martina Hudečková nebo Kamila Špráchalová, Julie Jurištová nebo Kateřina Fixová, Rudolf Kubík nebo Libor Jeník, Jiří Hána nebo Radovan Snítil
Režie: Milan Schejbal

Hrdina příběhu Josef, člen divadelního spolku, se tajně rozhodne léčit si pocuchané nervy. Proto nastoupí jako sluha do zdánlivě poklidné domácnosti doktora Jaroslava a jeho ženy Kláry, veliké milovnice divadla. Jenže nic není takové, jak na první pohled vypadá. V domácnosti nastane opravdový blázinec. Veselohra na způsob vídeňské frašky je jednou z nejúspěšnějších bláznivých komedií proslulého českého dramatika a herce druhé poloviny 19. století. Je plná zápletek, překvapivých zvratů a komických situací. Zazní v ní známé staropražské písničky a kuplety.

-
-
-

ÚNOR

ESKYMÁK Z AMSTERODAMU aneb ŽÁDNÉ ZPRÁVY OD TÁTY

Leonhard Huizinga

Veselohra o třech dějstvích

AGENTURA AP-PROSPER PRAHA
-

Hrají: Igor Bareš, Valérie Zawadská nebo Michalea Dolinová, Silvie Koblížková nebo Kateřina Jačková nebo Ida Sovová, Jan Dolanský nebo Daniel Bambas, Aleš Procházka nebo David Matásek, Zdeněk Vencl nebo Martin Hruška
Režie: Štěpán Chaloupka

Lehká ironická komedie vypráví příběh s až podivuhodnou zápletkou. Vědecký pracovník, člen výzkumné expedice Královské akademie věd Robert Stevenaart, zmizí na dlouhých deset let beze zpráv kdesi za polárním kruhem mezi Eskymáky. Spoluúčastníky expedice, ale i manželkou Věrou a dcerou Lily je považován za nezvěstného. Ovšem život jde dál - dcera Lily dospěje, strádající manželka Věra si najde v opuštění přítele - svého právního zástupce Petra, s nímž udržuje tajný intimní vztah. Společně se po deseti letech „žádných zpráv od táty" chystají nezvěstného vědce prohlásit za mrtvého, aby se konečně mohli vzít. Do této situace se absolutně nečekaně vědec Robert Stevenaart vrací. Konfrontace spořádaných civilizovaných obyvatel Amsterodamu s podivným vědcem milujícím exotiku a neznámo nejen Eskymáků je milou komedií k pobavení i zamyšlení nad hodnotami lidského bytí.

-

-

BŘEZEN

SKVRNY NA SLUNCI

Leopold Lahola

DIVADELNÍ AGENTURA SOPHIA-ART
-

Hrají: Jan Révai, Tereza Kostková nebo Eva Kodešová, Ondřej Kavan, René Přibil nebo Karel Soukup
Režie: René Přibil

Je mnoho dramat se silným příběhem, ale málo těch, která je vyprávějí tak napínavým způsobem i s jistou dávkou humoru, jako je tomu ve hře Leopolda Laholy, autora osobitého literárního stylu i neobyčejného osudu. Uprostřed jediné noci se hrou náhody zcela změní životy trojice hrdinů příběhu a odhalí se jejich skrytá tajemství.

-

-

-

DUBEN

NOVECENTO (MAGICKÉ PIÁNO)

Alessandro Baricco

Strhující příběh geniálního klavíristy

Divadelní představení pražské Violy

AGENTURA HARLEKÝN PRAHA

Hrají: David Prachař, Emil Viklický

-

Režie: Lucie Bělohradská
Alessandro Baricco - Novecento se odehrává na lodi, která pravidelně brázdila oceán mezi Evropou a Amerikou. Novecento je jméno odloženého novorozeněte, jež námořníci objevili v podpalubí. V průběhu let se chlapec naučil hrát na piáno tak, „že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval".
David Prachař za hlavní roli získal cenu Thálie 2006.
Radost ze hry, která se z vypravěče příběhu muzikanta Novecenta nakažlivě přenáší na diváka, je nejen barvitá a barevná, ale je současně detailně propracovaným hereckým výkonem.

„Hra NOVECENTO vypráví velký příběh jednoho výjimečného lidského osudu. Setkáváme se v ní s mimořádným člověkem, tajemným „geniálním" jazzovým klavíristou. Mám ráda velké příběhy. Mám ráda výjimečné lidi. Mám ráda jazz. Mám ráda tuhle hru. Když jsem ji poprvé četla, už někde uprostřed se mi v mysli zjevilo jméno Emila Viklického. Dávno jsem si přála se s ním setkat. A tohle byla výzva. Ještě než jsem hru dočetla, viděla jsem Davida Prachaře. Taky jsem s ním nikdy nepracovala, ačkoliv se léta známe. Odnesla jsem text do Violy a oba muže oslovila. Nabídku přijali. Nikdy jsem nedělala na jevišti hru s živou hudbou. A v mém věku je každé „poprvé" krásné. A každé setkání nad zajímavým textem je cenné. Moc si ho vážím a těším se na společnou práci."
Lucie Bělohradská
-

-

-

MARIUS A FANNY
Marcel Pagnol
Něžný příběh první lásky a romantické touhy po dálkách

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
-

Hrají: Filip Tomsa j. h. člen pražského Divadla na Vinohradech, Ladislav Mrkvička j. h. člen činohry Národního divadla, Žaneta Filipková j.h., Ivana Nováčková, Ota Jirák, Petr Bucháček, Hugo Saez j.h. a Pavel Nedvěd
Režie: Josef Kettner
Lyrická komedie odehrávající se před 80 lety v marseillském přístavu. Strhující něžný příběh dvou mladých Francouzů o romantické touze a jejím naplnění. Hra srší francouzským smyslem pro humor i pro poezii všedního dne. Je o lidech, kteří jsou srdeční a družní navenek, ale zdrženlivě plaší v projevu hlubšího citu - s druhými rádi sdílejí radost, ne zármutek, jsou kultivovaní a přitom prostí, ochotně posedí u sklenky vína, ale předtím udělají spoustu užitečné práce, o které nemluví. Do každé činnosti vkládají elán a nadšení. A především jsou velmi hrdi na to, že jsou tím, čím jsou.
-

-

-

ZÁŘÍ

LÍBÁNKY aneb LÁSKA AŤ JDE K ČERTU

Noel Coward

AGENTURA AP-PROSPER PRAHA
-

Hrají: Jiří Langmajer, Ivana Jirešová nebo Klára Issová, Martina Válková nebo Jitka Čvančarová nebo Kristýna Frejová, Jan Teplý ml. nebo Kryštof Rímský nebo Michal Slaný
Režie: Petr Hruška
Divadelní hra Líbánky aneb Láska ať jde k čertu patří k nejúspěšnějším komediím Noela Cowarda. Dvojice bývalých manželů se po letech setkává v drahém francouzském hotelu, kam oba přijeli trávit líbánky se svými novými a mladšími partnery. Následuje to, co by oba bývalé manžele, Elyota a Amandu, ani ve snu nenapadlo: opět se do sebe zamilují. Napětí mezi čtveřicí roste. Nakonec před svými novými partnery Sybilou a Victorem utečou do Amandina bytu v Paříži. Oba dva spolu však nepřestanou bojovat.
-

-

-

ŘÍJEN

ŽIVOT JE NÁHODA V OBNOŠENÝ VESTĚ

DIVADLO SEMAFOR
-

Účinkují: Jitka Molavcová, Jiří Suchý, Olina Patková, Dagmar Zázvůrková nebo Irena Pospíšilová, Vanda Hauserová, Jolana Smyčková, Jana Fabiánová, Václav Kopta,
Jiří Štědroň, Michal Stejskal
Tento titul, který byl na repertoáru už v poslední "předpovodňové" sezoně, byl 26. listopadu 2003 uveden v obnovené premiéře, aby diváci mohli znovu vychutnávat písně dvou geniálních skladatelů - Jaroslava Ježka a Jiřího Šlitra. Inscenace je označena jako muzikálové leporelo a měla by divákům přiblížit písně, které skládala nepřekonatelná trojice Ježek-Voskovec-Werich, ale také ty, které o několik desítek let později vytvořila dvojice jejich nadšených obdivovatelů a více než pilných žáků - Jiří Šlitr a Jiří Suchý.
-

-

-

-

LISTOPAD

DNES HRAJEME CYRANA
Ken Ludwig
Komedie o všedních trampotách nevšedního hereckého života

DIVADELNÍ SPOLEČNOST HÁTA OLGY ŽELENSKÉ
-

V alternacích hrají: Jana Šulcová, Ivana Andrlová, Olga Želenská, Lucie Zedníčková, Adéla Gondíková, Ludmila Molínová, Jana Birgusová, Hana Kusnjerová,Vladimír Čech, Viktor Limr, Filip Tomsa, Michal Hruška, Marcel Vašinka, Zbyšek Pantůček, Peter Pospíchal a Lumír Olšovský
Je to lehce nostalgická veselohra o zájezdové divadelní společnosti za časů, kdy křehké a pomíjivé divadelní umění začalo být válcováno televizním průmyslem... o tvrdé dřině herců na oblasti a o jejich touze po těžko dosažitelné slávě... o úskalích manželského života, jehož pravidla jsou diktována hracím plánem... o všem, co se může stát těsně před začátkem divadelního představení a zkomplikovat jeho průběh... a to všechno ve svižném střihu komedie, kterou napsal autor, který nejenže umí psát a má neodolatelný smysl pro humor, ale jakožto herec i režisér navíc velmi dobře zná divadlo.
-

-

-

-


-