MENU

Kalendář

<< červen 2023 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia
Kudy z nudy
Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Divadlo – předplatné » Divadelní sezona 2011 » Program sezona 2011

Program sezona 2011

Leden

AGENTURA - MARTINA ČACKÁ SPIŠIAKOVÁ

Taťána Nálepková
MILOVAT K SMRTI

Malý muzikál o velké Edith Piaf

V roli Edith Piaf hraje a zpívá: Světlana Nálepková.
Dále hrají: Martin Sochor, Juraj Bernáth / Lumír Olšovský.
Živě doprovází : Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara. Režie: Jakub Maceček

-

Osudy Edith Piaf od jejích počátků na pařížských ulicích, přes světové úspěchy až po nešťastnou a depresivní ženu propadlou alkoholu jsou prezentovány formou klasického muzikálu - střídáním činoherních mluvených scén a živého zpěvu nesmrtelných písní Edith Piaf s českými texty Jiřího Dědečka. "Světlana hraje svou Edith jako o život".

Ve strhujícím příběhu sledujeme životní cestu Edith Piaf: zázračné uzdravení v dětství, zpívání na pařížských dvorech a uličkách, seznámení s Charles Aznavourem a Yves Montandem, fantastické úspěchy v největších evropských divadlech, turné po USA, závislost na alkoholu, muže a ženy v jejím životě, osudové vztahy, autonehody, nemoci, život plný lásky i samoty, život v chudobě i přepychu.

Edith Piaf byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno... až k samotné smrti.

15 nejslavnějších evergreenů Edith Piaf, které uslyšíte v muzikálu MILOVAT K SMRTI, právem patří k nejznámějším světovým šansonům vůbec.

 
-

ÚNOR

AGENTURA AP-PROSPER

AFRICKÁ KRÁLOVNA
C. S. Forester

Hrají: Linda Rybová, Hynek Čermák. Režie: Viktorie Čermáková

Příběh o lásce a válce
Těžko by se hledal nesourodější pár než jsou oni dva. On, ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, a jediné, po čem touží, je v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny netouží po ničem jiném než po dobrodružství a odvážných činech, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky.

Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je, nebo není vlasteneckou povinností. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku.

Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti.

 
-
-

 
-

BŘEZEN

STUDIO DVA

DRUHÝ BŘEH
Michaela Gübelová

Hrají: Ter

-
eza Gübelová, Zuzana Bydžovská, Eva Holubová, Vladimír Javorský.
Režie: Ladislav Smoček

Příběh neobyčejného života jedné obyčejné Terezy. Tragikomedie o touhách naplněných i nenaplněných, o svobodě, pravdě, lásce i smrti. Zlom režimu přináší mnohá dobrodružství. Žena účtuje sama se sebou. Musela během svého života učinit řadu osudových rozhodnutí. Bohatý zážitek citů a rozumu. Slzy i smích. Jak je (ne)snadné se rozhodnout!?

Režisér LADISLAV SMOČEK o hře:
„S pozoruhodným, originálním úhlem pohledu rozvíjí se před námi dynamický život Terezy - jedné neobyčejně vnímavé ženské bytosti. A ten její JEDEN život a osud bilancují Terezy tři, každá ztělesňující výraznou etapu života té JEDNÉ.

V těch střetech i shodách těch tří Terez (té mladé, té zralé a té ještě zralejší) před námi postupně vyvstává velkolepý, skoro světoběžný příběh, kdy nás především zasahuje neúprosná CHUŤ ŽIVOTA, kdy láska krutě bolí i závratně povznáší, kdy dojdeme k poznání, že láska nečekaně nalezená je božský, nejvyšší dotek na zemi.

Takto kubisticky rozložená, trojjedině vymodelovaná jedna Tereza, dojde na své pouti životem až k antickému naplnění. I my pociťujeme při tom onu souhrnnou CHUŤ VĚDOMÍ, že jsme, že i my putujeme kamsi, kdy i my víme, jak voní tráva po dešti, jak na obloze plují oblaka, že prostě víme, že i my žijeme.

-

-
-
 

DUBEN

AGENTURA SOPHIA ART

AGNES BELLADONE
Jean-Paul Alegre

Hrají: Nina Divíšková, Kateřina Macháčková, Adéla Kubačáková, Jan Kačer / Ivan Vyskočil, Karel Soukup, Martin Kubačák
Režie: Jan Kačer

Slavná herečka na vrcholu sil, obdivovaná přáteli, zneužívaná obchodníky s uměním a novináři, odkrývá tajemství svého umění. Vidí svět divadla jako koridu, jako strhující boj o život a krásu. „Magický kruh" - dvě těla. Býk a člověk. Mezi těly by nepropadl plátek růže. Okamžik absolutního vytržení, úžasné radosti a bolesti zároveň. Boj. A my všichni jsme s nimi.
Nejlepší francouzská hra roku.

Hra duchaplného humoru, napětí, skvělých rolí a překvapivého vrcholu. Divadlo plné života, život jako oslnivé divadlo.

-

KVĚTEN

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

Ota Jirák
SMÍM PROSIT?

Hrají: Ota Jirák, Eva Reiterová a Petr Bucháček
Režie: Zdeněk Štěpán

Mladoboleslavské divadlo oslavilo netradičním způsobem životní jubileum svého předního herce Oty Jiráka.

Představuje ho divákům jako autora komorní hříčky plné vtipných dialogů odpozorovaných ze života. Jeden všední večer se pro stárnoucí manžele, kteří se už občas nemohou vystát, stane večerem neobyčejným. Navštíví je záhadný host, díky němuž pochopí, že jsou spolu vlastně rádi, že potřebují jeden druhého.

 
-
-

-

ZÁŘÍ

AGENTURA AP-PROSPER

MILÁČEK ANNA

Marc Camoletti


Hrají: Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov, Vanda Hybnerová. Režie: Zdeněk Tyc

-

Světově proslulá komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence, právě když má váš manžel v ložnici svou přítelkyni. Ještě, že je tu služka Anna...

V rolích zamilovaných párů se představují dva páry i životních partnerů - Vanda Hybnerová se Sašou Rašilovem a Linda Rybová s Davidem Prachařem.

 
-
-
 
 
-

ŘÍJEN

FILMOVÁ A DIVADELNÍ AGENTURA

SHIRLEY VALENTINE
Willy Russell


One woman show Simony Stašové

-

Režie: Zdeněk Kaloč

Ve hře Shirley Valentine použil W. Russell nový žánr: one woman show. Po jejím úspěšném uvedení v Liverpoolu se v roce 1988 hra přenesla do Londýna a v následujícím roce autor touto hrou debutoval na Broadwayi, kde během 9 měsíců dosáhla 324 repríz. V roce 1989 upravil hru na filmový scénář a stejně tak jako divadelní hra i její filmová adaptace získaly mnoho cen a nominací, např. Cena Laurence Oliviera za Nejlepší komedii, BAFTA za nejlepší scénář, cena TONY za nejlepší hru, nominace na Zlatý Globus za nejlepší komedii atd.

Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počes

-
tného občana, už dávno není. Přesto, že se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává - odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.

Bravurní komedie o hledání vlastní identity je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc je skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, přímo stvořené pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou, která dlouho čekala právě na takovouto příležitost. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli.

Z recenze Shirley Valentine na portálu Divadlo.cz: O této hře se nedá mnoho napsat. To prostě MUSÍTE VIDĚT!!!

Bravurní herecký koncert Simony Stašové vás doslova přimrazí do sedadel. Budete s němým úžasem a otevřenou pusou zírat na jeviště a hltat každý její pohyb, každé gesto, každé slovo. Z jeviště na vás bude zářit to, čemu se říká opravdový kumšt..

 

-

 
-

LISTOPAD

DIVADELNÍ SPOLEČNOST HÁTA OLGY ŽELENSKÉ
 
SVĚTÁCI
Zdeněk Podskalský/Evžen Illín, Vlastimil Hála

V alternacích hrají stálice Divadelní společnosti Háta, ale i nové populární tváře: Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Monika Absolonová, Ivana Andrlová nebo Jana Zenáhlíková

v rolích lehkých dam, Ludmila Molínová nebo Vlasta Peterková

v roli paní Trčkové, Dalibor Gondík, Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Aleš Háma, Filip Tomsa, Lumír Olšovský v rolích fasádníků a Martin Sobotka, Pavel Vítek a Lukáš Pečenka v ostatních rolích.

Jako zvláštní hosté účinkují v roli emeritního profesora šarmantní Jan Přeučil nebo „dechovkový král" Josef Oplt.

Režie: Lumír Olšovský

Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom zářivém velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat, kde způsobí požár, se rozhodnou vzdělat v oblasti společenského chování.

Doufají, že si napříště v takovém „lepším podniku" zaslouží, jako opravdoví světáci, společnost dam na úrovni. Odevzdají se do rukou zkušeného vychovatele, emeritního profesora tance a společenské výchovy. Kdo mohl tušit, že nakonec natrefí na trojici podobně „dobře vyškolených" lehkých dam?

Notoricky známá filmová hudební komedie Zdeňka Podskalského s písněmi Evžena Illína a Vlastimila Hály z roku 1969 trůní od své premiéry na špičce žebříčků nejoblíbenějších českých filmů.

-

-

-

 
-
 
-
 
-

 Změna programu vyhrazena