MENU

Kalendář

<< únor 2024 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia
Kudy z nudy
Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Divadlo – předplatné » Divadelní sezona 2012 » Program sezona 2012

Program sezona 2012

LEDEN

Divadelní společnost Julie Jurištové
DEZERTÉR Z VOLŠAN
Emil Artur Longen

V titulní roli Oldřich Návrátil

-

Dále hrají: Kamila Špráchalová, Dana Bartůňková / Dagmar Čárová, Adéla Zejfartová,
Zdeněk Hruška / Ernesto Čekan, Petr Oliva / Milan Duchek, Libor Jeník / Jiří Hána / Jiří Krejčí
Režie: Milan Schejbal

Nenapravitelný flamendr, hlídaný na příkaz manželky sluhou, to přežene s koňakem a je pokládán za mrtvého. Manželka mu vystrojí pohřeb, ale domnělý nebožtík se probudí, a doví se tak leccos nepěkného o svém manželství a úmyslech „truchlících" pozůstalých.

Staropražská fraška, plná komických situací, ve které zazní i známé staropražské písničky, je jednou z nejúspěšnějších komedií proslulého scénáristy, herce, malíře a bohéma E. A. Pittermanna-Longena.

 
-
 
-
 
-

ÚNOR

Jaroslava Svobodová - umělecká agentura
ŽENA VLČÍ MÁK
Noelle Chatelet

V hlavní roli: Hana Maciuchová

-

Překlad a režie: Jaromír Janeček

Česká premiéra monodramatu francouzské autorky Noelle Chateletové, která je hereckým koncertem Hany Maciuchové.

Jedná se o monolog ženy na prahu sedmdesátky, která žije vzpomínkami a má pocit, že to nejhezčí už má dávno za sebou. Pak ale potká muže a prožije cit, jaký ji dosud nepotkal.

 
-
 
-
 
-

BŘEZEN

Agentura AP-PROSPER
OPONA NAHORU!
Peter Quilter

Hrají: Linda Rybová, Jana Krausová, Kateřina Winterová, Kateřina Burianová,
Sandra Nováková
Režie: David Prachař

-


Podivuhodná závěť svede dohromady osudové ženy jednoho mrtvého muže - všechny po něm totiž zdědí divadlo. Ale nebyla by to anglická situační komedie, kdyby nebožtík neměl jednu podmínku.

Ženy musí divadlo samy provozovat a nesmějí ho prodat. Vzhledem k tomu, že každá z žen (dcera, dvě manželky, matka, sekretářka) má pocit, že závěť dopadla v její
neprospěch, vznikají velice komické situace.

Slavnostního otevření divadla se má zúčastnit dokonce i samotná královna popu - Madonna. Ta však na poslední chvíli nemůže přijet a tak nezbývá, než aby se za ní jedna z dědiček převlékla a zachránila tím vyprodané divadlo před skandálem...

Zábava je zaručena!
 
-
 
-
 
-

DUBEN

Nezávislé divadlo MALÉhRY se stálou scénou v Divadle Bolka Polívky
uvede divácky velmi oblíbené autorské představení

NEBE?

Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Siedlová a Nikola Zbytovská

-


Tato divadelní inscenace inspirovaná skutečnými příběhy několika (ne)obyčejných žen vás přesvědčí o tom, že veselé životní trampoty vás neopustí ani po smrti.

O tom, že hodné holky jdou do nebíčka, nás přesvědčovaly už naše babičky. Nikdo nám ale neřekl, že poměry panující na onom místě mohou být místy překvapivé. Že sebevražda není řešením problémů a že po smrti se toho vlastně ani moc nezmění, o tom vás přesvědčí příběhy tří žen - učitelky Marušky, herečky Simony a kadeřnice Ilči.

Ústřední trojice se díky odlišnému vnímání světa a rozdílnému postoji k mužům dostává do nejednoho konfliktu, a to na místě, kde bychom si měli užívat slastného nicnedělání - v Nebi.

Máme se do Nebe těšit?

-
Scénář autorského představení má pod taktovkou Daniela Zbytovská. Spolu s ní se v hlavních rolích představí Barbora Siedlová a Nikola Zbytovská. Režie je potom výsledkem spolupráce trojice nadaných žen.

Jelikož byly autorky divadelního představení inspirovány reálnými příběhy a vyprávěním několika žen ze svého okolí, můžete se těšit, že vám hra bude mluvit z duše. Existuje snad lepší způsob jak strávit večer než zjištěním, že po smrti netřeba čekat větší změny? Autentické herecké výkony hlavních představitelek vás přesvědčí o tom, že nikoli.

KVĚTEN

DIVADLO METRO
DRAHÉ TETY A JÁ

Hrají: Zdena Herfortová, Jaroslava Obermaierová, Kateřina Urbanová, Matěj Merunka, Jiří Čapka nebo Ivan Vyskočil, Vojtěch Efler, Milada Vaňkátová

-


Komedie s detektivní zápletkou o dvou dějstvích podle námětu Evy Jelínkové a filmového scénáře Zdeňka Podskalského.
Divadelní adaptace: Gustav Skála

Roztomilé staré dámy, neteř na vdávání, pečlivě utajovaný ženich a přepadení spořitelny. Kdo by k tak zapeklitému souběhu okolností nevolal policii? V této komedii s detektivní zápletkou je napětí vyváženo patřičnou dávkou humoru a smíchu.

Divadlo Metro uvádí poprvé komedii inspirovanou velice populárním filmem podle scénáře skvělého Zdeňka Podskalského. A když se k tomu všemu připočte výborné herecké obsazení, určitě vás můžeme pozvat do divadla na dvě hodiny příjemné zábavy.

 
-
 
-
 
-

ZÁŘÍ

Agentura AP-PROSPER
KDYŽ HARRY POTKAL SALLY
Nora Ephron


Hrají: Ivana Jirešová, Jiří Langmajer, Jana Stryková / Linda Rybová, Igor Chmela / Filip Čapka, Lukáš Langmajer / Rudolf Slivka, / Martina Sĺuková / Irena Kristeková
Režie: Jaroslav Brabec

-

Divadelní adaptace: Marcy Kahan

Úspěšný divadelní přepis stejnojmenného filmu Nory Ephron, za jehož scénář byla v roce 1989 nominována na Oscara a v němž zazářili Meg Ryanová a Billy Crystal.

Sally právě dokončila universitu, Harry je novopečený právník, když se poznají uprostřed hektického Manhattanu. Sally má středostavovské názory, Harry je naopak protřelý světák. Jejich setkání se pak v průběhu téměř třinácti let opakují, zatímco oba prožívají své milostné vzlety i pády s jinými partnery.

Z původních antipatií se zrodí nejdřív přátelství a posléze - jak jinak - láska. Není ovšem jednoduchá, protože i Harry i Sally jsou samorosti a pečlivě si střeží svoji osobní zónu. Navíc mají talent vidět věci z nadhledu, a především s vtipem zkoumají nejen své povahy, ale podstatu samotné lásky.

Romantická komedie o milostných vztazích a hledání životního partnera, které se někdy protáhne prakticky na celý život ...

 
-
 
-

ŘÍJEN

FILMOVÁ A DIVADELNÍ AGENTURA
NÁVŠTĚVY U PANA GREENA
Jeff Baron

Legrační, dojímavý příběh lásky a odpouštění

Hrají: Stanislav Zindulka a Matěj Hádek
Režie: Vladimír Michálek

-

Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali, a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace a co začíná jako komedie kontrastu kultur se vyvíjí ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance.
Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy a odhalují se tajemství.

Jeff Baron patří s více než 300 inscenacemi ve 22 jazycích v 38 zemích mezi v posledním desetiletí nejvíce inscenované světové dramatiky.

Jeho nejznámější hra, Návštěvy u pana Greena, měla premiéru v New Yorku, v hlavní roli s držitelem Oscara Eli Wallachem se hrála 400krát.

Byla navržena na Drama League Award (New York), ACE (Buenos Aires), Molierovu cenu (Paříž) a získala ceny za nejlepší hruv Řecku, Izraeli, Uruguayi, Turecku, Chile a Německu a cenu Kulturpreis Europa.

Baronovy novější hry měly premiéry v Austrálii, Jižní Americe a Evropě a představila se v nich řada významných světových herců a režisérů.

 
-
 
-
 
-

LISTOPAD

Divadelní společnost HÁTA Olgy Želenské
TŘI BRATŘI V NESNÁZÍCH ANEB PODIVNÁ RODINKA
Ray a Michael Cooney


Hrají:Adéla Gondíková, Vlasta Žehrová, Ivana Andrlová, Olga Želenská, Martin Zounar, Filip Tomsa, Lumír Olšovský, Marcel Vašinka, Jan Přeučil
Režie: Lumír Olšovský

Fraška plná humorných záměn i dramatických zvratů s nečekanou pointou. Mladí manželé Tom a Linda s napětím očekávají pracovnici z úřadu pro adopci dětí. Jenže velké komplikace způsobí dva Tomovi bratři se svými „geniálními nápady".

Je to vůbec poprvé, kdy Ray Conney a jeho syn Michael napsali společně hru. Oba Cooneyové patří nesporně k nejlepším a nejhranějším anglickým komediografům.

-

-

-

-

 
-
 
-
 
-
 
-

Změna programu vyhrazena

Těšíme se na Vaši návštěvu v našem kulturním zařízení v roce 2012.

Městské kulturní středisko Domažlice