MENU

Kalendář

<< září 2023 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia
Kudy z nudy
Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Divadlo – předplatné » Divadelní sezona 2013 » Program sezona 2013

Program sezona 2013

LEDEN 28. 1.

INTIMNÍ DIVADLO DÁŠI BLÁHOVÉ
MOUCHA NA ZDI

Peta Murray

Hrají: Dáša Bláhová a Vladimír Kratin

-

a společně s profesionálními tanečníky společenského tance,
Alicí Stodůlkovou a Michalem Kurtišem
Režie: Irena Žantovská

Komedie MOUCHA NA ZDI je příběh starších manželů, jejichž život nabral jiný směr. Soutěžení ve společenských tancích je celý život spojovalo, život bez tance je rozděluje, a to hlavně proto, že obyčejný svět kolem nich se náhle řídí jinými pravidly. Nic není, jak bylo. Co dál?
Hru protagonistů plnou sebeironie, slovíčkaření, nedorozumění a komických situací doplňuje dobová hudba a tanec mladých tanečníků ze Stardance, kteří představují jejich alter ega.

 
-
-
 
-

ÚNOR

 Agentura AP-PROSPER
SMRTELNÁ VRAŽDA

David Foley


Hrají:
Vanda Hybnerová, Martin Písařík, Michal Novotný
Režie: Lucie Bělohradská
-


Ve vtipném krimipříběhu plném překvapení a dramatických zvratů prožije atraktivní módní návrhářka neuvěřitelnou noc se dvěma mladými muži, kteří se ocitnou v jejím bytě. Humor a napětí jsou zde namíchány ve správném poměru, tak jako dobrý manhattanský koktejl. Ne náhodou se právě tam příběh odehrává.

Vanda Hybnerová opět ukázala své herecké dovednosti v různých úhlech, a to doslova. Její až akrobatická čísla, kdy lehce poletuje v náručích svých hereckých kolegů, udivují ladností a dovedností ohebného těla. Pozadu nezůstávají ani sekundant Martin Písařík alias Billy a Michal Novotný coby zkorumpovaný vazal z ochranky Ted.
 
-
-
 
-

BŘEZEN

DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI
Enigmatické variace
Eric-Emmanuel Schmitt
Hrají: Martin Stránský, Jan Maléř
Režie: Jan Burian
-


„Být vstřícný, to je úpadek," tvrdí slavný spisovatel, nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí. Už leta žije sám, na vzdáleném ostrově v Norském moři; nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí.

Čeká ho rozhovor o jeho zatím poslední, nejuznávanější knize „Zapřená láska" - románu složeném z vášnivých milostných dopisů, který věnoval H.M. Koho skrývají tyto iniciály? Co dalšího spisovatel tají? A o čem všem ví novinář? Enigma - záhadu, zastřenější než se zdálo, budou postupně - s jízlivostí i odzbrojujícím citem - oba muži odkrývat.
 
-
-
-

DUBEN

Divadlo KALICH
BARONKY

Michael Mackenzie


Příběh plný lidského porozumění

Hrají: Eva Holubová, Zuzana Bydžovská
Režie: Šimon Caban

-


Filmový i divadelní autor a režisér Michael Mackenzie ve své napínavé hře uhrančivě stopuje nenápadné, dojímavé, a přece kruté jednání baronky k oddané a zanedbané služce. Baronka svou zdánlivou dobrotou zastírá vlastní pocity nenaplněnosti, prázdného života a neustálého ponižování ze strany záletného barona.

Tento skutečný herecký koncert Evy Holubové a Zuzany Bydžovské skrývá mnohá překvapení i fascinující zvraty.

Baronky jsou úpravou hry Baronka a služka, v níž obě herečky zazářily již dříve. Autorem úpravy, režisérem a scénografem je jeden z našich nejvýraznějších divadelníků současnosti, Šimon Caban. Jeho zásluhou se do textu dostala hravost, jisté odlehčení i humor.
Diváckou atraktivitu Baronek zvyšuje Cabanova výpravná scéna a nádherné kostýmy Simony Rybákové.

-
 
-
 
-

KVĚTEN

AGENTURA HARLEKÝN
MANŽELSKÉ ŠTĚSTÍ
Jiří Just


Hledáte manželské štěstí?
Pořiďte si hospodyni!


Hrají: Iva Hüttnerová, Michaela Dolinová, David Suchařípa

-

Režie: Ondřej Kepka

Hlavní hrdinka této svěží komedie, Vilemína Gruntorádová, přijde jako hospodyně z agentury Manželské štěstí udělat pořádek do moderní rodiny. Rázná žena s prořízlou pusou, která čmouhy umývá slivovicí, koberce čistí hovězí žlučí a umí uvařit pořádnou dršťkovou.

Okamžitě ale vycítí, že v tomto manželství není něco v pořádku, a začne dávat rozklíženou dvojici: Dianu, marketingovou ředitelku, a Huga, bohémského umělce na volné noze, dohromady. O veškerý chod domácnosti se stará on, ona vydělává. Ale nefunguje to.

S vražednou otevřeností a se slovy:„Děti moje, řeknu to upřímně, ale s taktem: váš sexuální život nestojí za nic!", začne Vilemína řešit manželské soužití, a to s bezednou zásobou lety prověřených rad, jak krize v kuchyni a loži překonávaly naše babičky.

-
 
-
 
-

ZÁŘÍ

Divadlo KALICH
MOJE HRA
Petr Abraham

Hrají: Jiří Bartoška, Jana Janěková ml., Zuzana Bydžovská, Adéla Koutná, Vlasta Peterková, Nina Divíšková, Adéla Kačerová, Martin Kubačák

-

Režie: Jan Kačer

Moje hra je komedií o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě protekl mezi prsty. Slavný spisovatel Josef Jankulovski opustil tento svět nečekaně a s poměrně starosvětským přáním: chtěl po své partnerce, aby uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest. V obývacím pokoji se proto u vystaveného Mistra schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, z nichž každá sehrála v životě vyhlášeného bonvivána osudovou roli...
Magie divadla umožní Jankulovskému už z „druhého břehu" mluvit s jeho poslední ženou. Na rozdíl od nás, obyčejných smrtelníků, mají oba vzácnou možnost říci si spoustu věcí, na které v každodenním shonu nemáme (nebo kolikrát možná nechceme mít) čas a u kterých zpětně litujeme, že jsme je nestihli vyslovit.
Komedie Moje hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností, a především s humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat. Současně fandí životu: za jeden vyhaslý nabídne hned dva nové!
-


V hlavní roli charismatického Mistra Jankulovského zazáří jedna z největších hvězd českého herectví, Jiří Bartoška, který přijal divadelní roli po dlouhých letech. 

Z recenzí:
Režie autorského debutu Petra Novotného (v pseudonymu Petr Abraham) se chopil Jan Kačer a hru za pomocí čtyř rodinných příslušníků dobře zvládl. Zejména díky výběru dvou hlavních postav Jiřího Bartošky a Zuzany Bydžovské... Jde o hru zábavnou, vtipnou, s dvěma nezapomenutelnými výkony.

-

-

-

ŘÍJEN

FILMOVÁ A DIVADELNÍ AGENTURA
MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD
Geraldine Aron


Laskavá komedie věnovaná všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami.
Všechny postavy ve hře ztvárnila ELIŠKA BALZEROVÁ
 

Režie: Jana Kališová

Monodrama Irky Aronové, v němž exceluje Eliška Balzerová, je obratně napsaný, zábavný a hodně ironický text. Má ale i hořká a smutná místa. Diváckou a zároveň kultivovanou inscenaci, v níž Balzerová ohromuje svou proměnlivostí, temperamentem, smyslem pro humor i nevtíravou vroucností.
Je až neuvěřitelné, jak jí role Angely, ženy ve středních letech, kterou opustí manžel, sedne, jako by ji autorka Balzerové psala na tělo. Hrdinčiny životní peripetie jso

-
u zde vylíčeny s osvobozujícím nadhledem, její boj se samotou a hledání nového smyslu života překvapivě nesklouznou do citového vydírání diváků. Inscenace s emocemi jen tak lehounce koketuje, aby co nejlépe vyšly zvraty situací a kontrasty.

Balzerová přes dvě a půl hodiny neopustí jeviště a s úžasnou lehkostí dokáže udržet pozornost diváků, dostat je tam, kde je chce mít. Všechny trapné situace, které Angelu potkávají, si vychutná s úžasnou hereckou kreativitou a nápaditostí. Stejně mistrovsky ovládá přechody z různých postav, hraje svou suverénní dceru, je vlastní matkou, která se na stará kolena zhlédla v rockové hudbě, snobskou přítelkyní. A samozřejmě i bývalým chotěm, plejádou bizarních nápadníků, psychiatrem...

Inscenace také vtipně a nápaditě pracuje s náznakem, kouzelné jsou například scény, kdy Angela táhne za sebou plyšového psa či jinak s ním komunikuje, Balzerová už má Angelu v krvi, hraje si s ní, vychutnává si ji, je uvolněná, přirozená.

-

-

-

LISTOPAD

DIVADELNÍ SPOLEČENOST HÁTA OLGY ŽELENSKÉ
VZTAHY NA ÚROVNI
Edward Taylor

Hrají: Lukáš Vaculík, Viktor Limr, Martin Zounar, Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Kateřina Hrachovcová, Olga Želenská, Monika Absolonová a další
Režie: Antonín Procházka

Vztahy na úrovni jsou velmi svižná moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život mužů, sedících na vlivných křeslech v Evropské obchodní komisi. Podle všeho by tyto vztahy měly být na vysoké úrovni, jenže - ouha! V komedii Edwarda Taylora zjistíte, že jsou stejně zamotané, strastiplné a legrační jako u jiných lidí, že se i v nich křičí, lže a leze po kolenou.
-

-

-

-

 
-
 
-
 
-
 
-

Změna programu vyhrazena

Těšíme se na Vaši návštěvu v našem kulturním zařízení v roce 2013.

Městské kulturní středisko Domažlice