MENU

Kalendář

<< duben 2024 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia
Kudy z nudy
Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Divadlo – předplatné » Divadelní sezona 2017 » Program

Program

LEDEN

 

Divadlo PALACE

Jiří Hubač STARÁ DOBRÁ KAPELA

Režie: Petr Hruška

Hrají: Václav Postránecký, Svatopluk Skopal, René Přibil, Zdeněk Maryška/Karel Vlček, Václav Helšus, Johanna Tesařová/Zdena Herfortová, Naďa Konvalinková

 

Hluboce lidská, hořko sladká komedie, o lásce, snech a síle přátelství.

Někdejší repetent Beďar chce udělat "něco velikého", čím by korunoval svůj život. Svolá abiturientský večírek píseckého gymnázia po 50 letech. Vrcholem večírku má být koncert znovuobnovené studentské kapely, kterou kdysi vedl. Při jejích zkouškách se po dlouhých letech setkávají také dva bývalí kamarádi na život a na smrt, Šána a Pinďas, jejichž přátelství rozbila láska k jedné spolužačce, Marušce Kurandové. Čtvrtým členem kapely a vtipným glosátorem veškerého dění je věčný pábitel Áda, milovník života i žen, který neustále prchá před svou manželkou Hermínkou. Jak se blíží termín večírku a příjezd milované spolužačky, mění se zkoušky v bitevní pole obou soků v lásce. Vše se ještě zkomplikuje a posléze smírně vyřeší, když přijíždí spolužačka Andula.

 

 

ÚNOR 19. 2.

 

Divadelní spolek KAŠPAR

Harold Pinter ZRADA

Režie: Filip Nuckolls

Překlad: František Fröhlich

Hrají: Jitka Nerudová, Jan Potměšil, Adrian Jastraban

 

Hra anglického autora o tajemství z dávné minulosti. Když se sejdou tři lidé, jeden vždy přebývá… Jak to vlastně tenkrát bylo?!

Jitka Nerudová, Jan Potměšil a Adrian Jastraban na jevišti perfektně ztělesnili postavy klíčového milostného trojúhelníku. Dlouholetý manželský svazek narušuje pečlivě utajovaný vztah ženy s nejlepším přítelem svého manžela. Jak už to ale bývá, vše se jednou provalí. Místo očekávané bouřlivé reakce obelhávaného manžela však přichází klidné přijetí pravdy, smíření a odpuštění. Právě v tomto momentu se stává celá inscenace neobvykle přitažlivou, neboť nabízí zajímavý aspekt zobrazující druhořadé postavení ženy ve stínu ceněnějšího vztahu dvou mužů. Láska mezi muži ve formě přátelství tak vystupuje jako mnohem důležitější než láska muže k ženě v partnerském vztahu. Vlastní zrada navíc netkví pouze ve zrazování druhých, ale také ve zrazování sama sebe.“ Adéla Křížová, Studentpoint.cz

 

 

BŘEZEN

 

Divadlo KALICH

Sébastien Thiéry ZAČÍNÁME KONČIT

Režie: Lída Engelová

Překlad: Petr Christov

Hrají: Barbora Hrzánová, Radek Holub, Radek Zima, Jana Jiskrová/Miluše Hradská/Johana Tesařová

 

Ve Francii velmi populární hra nabízí unikátní herecké příležitosti jak pro Barboru Hrzánovou, která ztvárňuje jednu ženskou hrdinku, a přesto se jedná o dvojroli, tak pro Radka Holuba, který hraje manžela přesvědčeného, že jeho žena stárne příliš rychle a že je třeba se jí co nejdříve zbavit. Ale možná je za jejich manželským odcizením něco docela jiného… Francouzská komedie výstižně vypráví o vztazích mezi muži a ženami, o plynutí času, strachu ze stárnutí a o (ne)schopnosti být spolu.

 

DUBEN

 

Divadlo V ŘEZNICKÉ

Benjamin KurasVRAŽEDNÝ PÁTEK

Režie a výprava: Jakub Zindulka

Hrají: Stanislav Zindulkaa Jakub Zindulka

 

Absurdní, ale napínavé, zcela mimořádné, hrozivé, propletené, se směsicí patosu, černého satirického humoru a napjatého stylu odvozeného ze střídání fantazie a reality.
V této divadelní hře s prvky dokumentárního dramatu, je téma holocaustu uchopené velmi nekonvečně a zdánlivě kontroverzně. Jedná se o provokativní pokus přimět diváka o nazírání viny i z jiných úhlů, a zároveň přes briskní sarkasmus je to niterná humanistická zpověď člověka, kterého nečekaně dostihne minulost.

Stanislav Zindulka se umístil na druhém místě v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2013 v anketě I-divadlo.cz.

Tato inscenace získala Cenu diváků na Festivalu divadla 2-3-4 herců 2014 v Třebíči.

 

 

KVĚTEN

 

Agentura HARLEKÝN, Divadla KOLOWRAT

Jaroslav Gillar BLÁZINEC

Režie: Jaroslav Gillar

Hraje: Miroslav Táborský v patnácti postavách

 

Hra BLÁZINEC Jaroslava Gillara je napínavou groteskou o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni. Téma ovládnutí společnosti šílencem není nereálné a je stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty doprovázejí bláznivé situace jako z němého filmu. Hra je inspirována mimo jiné motivy E. A. Poea a je protkána jeho typickým humorem. Člověk jako bezbranný klaun, vydaný napospas dějinám a společnosti, která ztratila morální kredit. Ústav pro choromyslné je zástupným modelem jakéhokoli zřízení, v němž se uplatní jen síla a princip vůdce. Představení je pro diváky skvělým a nevšedním zážitkem.

Jaroslav Gillar je autorem operních libret, divadelních her a filmových scénářů. Od roku 1962 působil dvanáct let v pražském Divadle Na zábradlí, zároveň jako režisér hostoval v opeře Národního divadla. Od roku 1974 pracovat nesměl a působil v zahraničí. V letech 1993 a 1994 byl uměleckým šéfem Divadla Komedie, v roce 2002 inscenoval jazzovou operu Treemonisha od Scotta Joplina ve Státní opeře Praha.

 

 

ZÁŘÍ

 

Divadlo PALACE

Patrick Haudecoeur, Danielle Navarro - Haudecoeur S NEBO BEZ?

Režie: Vanda Hybnerová, Jakub Čermák

Překlad: Jaromír Janeček

Hrají: Vanda Hybnerová, Jakub Žáček, Vojtěch Záveský, Richard Trsťan, Lucia Kašiarová, Tomáš Grúz

 

Skupina herců zkouší divadelní frašku. Je pár dní před premiérou a nic není hotové. Technika je flegmatická, režisérka nezvládá krizové situace a mezi herci vzrůstá napětí. Nadchází večer premiéry a situace na jevišti se mění v nezvládnutelné delirium.

Divadlo Palace dalo v této skvělé komedii, která měla v Paříži mimořádný úspěch a stala se tam událostí, příložitost jedné z nejobsazovanějších českých hereček. Vanda Hybnerová však v této inscenaci není jenom představitelkou hlavní role, ale vyzkoušela si v ni i práci režisérky a hra se v jejím vidění mění v grotesku s smršť pohybových improvizací. Tomu podřídila i výběr herců. Vojtu Záveského a Jakuba Žáčka znají diváci ze sérií vystoupení v pořadu Na Stojáka, nebo ze sitcomu televize Nova PanMáma. Richard Trsťan učinkoval už v několika komediích divadla Palace a Lucie Kašiarová byla vyhlášená Tanečnicí roku 2012. Tato sestavamusí být zárukou úspěchu

 

 

ŘÍJEN

 

Divadlo Studio DVA

Philippe Claudel O LÁSCE

Překlad: Alexander Jerie

Režie: Adam Kraus

Scéna a kostýmy: Jana Krausová

Hrají: Karel Roden a Jana Krausová

 

Je půlnoc. Hodiny pravdy. Hodina, kterou ON a ONA vybrali pro uspořádání vzájemného zúčtování.....

Francouzská konverzační komedie, která s lehce drastickým humorem sleduje pár středního věku, který ve svém přepychovém bytě probírá nejrůznější traumata dlouholetého manželského vztahu...

 

 

 

LISTOPAD

Divadelní společnost Háta Olgy Želenské

Michael Parker ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ

Režie: Roman Štolpa

Překlad: Pavel Dominik

Hrají: Lukáš Vaculík, Martin Zounar, Filip Tomsa, Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Mahulena Bočanová, Veronika Jeníková, Olga Želenská a další

 

Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne. Je to dostaveníčko dosti pikantní, jelikož se chystají splnit si své sexuální fantazie: ona jako francouzská služka, on jako Tarzan. Debbie se vrací se svým přítelem Joem v domnění, že budou mít celý dům pro sebe. Ambasáda mezitím čelí hrozbě bombového útoku, a tak Harryho sekretářka Faye Bakerová a kapitán South z americké námořní pěchoty přijíždějí do velvyslancovy rezidence vybudovat krizový štáb. Kapitán South nechá pozemek střežit jednotkou mariňáků, takže nikdo nemůže pryč. Harry zaslechne Debbie, jak si povídá s někým ve svém pokoji, a ptá se, kdo to je. Po chvilce váhání Debbie dostane spásný nápad a prohlásí, že je to její kamarádka Josephine. Joe od té chvíle stráví notnou část hry v převlečení za děvče - do kterého se navíc náruživý Harry bláznivě zamiluje. Kapitán South má dojem, že je na stopě šílenému teroristovi, a nešikovná a lehce natvrdlá Faye málem způsobí zničení Velké Británie. Jak to dopadne? Vrátí se Lois také s vlastním postranním úmyslem? A co sluha Perkins, najde si také lásku? Oblíbený a zkušený autor frašek Michael Parker slibuje překvapivý konec a množství komediálních situací.

 

 

 

 

Kontakt: tel. č. +420 379 722 631 nebo mobil +420 728 353 103 (Ivana Antošová)

e-mail: antosova@idomazlice.cz

 

Změna programu vyhrazena

 

Informace o kulturních a turistických zajímavostech v Domažlicích poskytne

Městské informační centrum, tel. + 420 379 725 852

infocentrum@idomazlice.cz

www.idomazlice.cz, www.domazlice.info, www.chodskeslavnosti.cz