CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ 2019
Chodské slavnosti - Svatovavřinecká pouť 2019
PROGRAM
PÁTEK 9. 8. Pódium u brány na náměstí
18.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
OZVĚNY FOLKLORU
Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic:
18.00 VESNA
19.30 ČESKÉ SRDCE
22.00 ČANKIŠOU
Moderuje: Milan Tesař
PÁTEK 9. 8. Refektář kláštera augustiniánů
20.00 - MŮJ ŽIVOT S LIDOVOU MUZIKOU
Zajímavá setkání se známými osobnostmi a jejich oblíbené písničky.
Moderuje a režie: Zdeněk Bláha
SOBOTA 10. 8. Pódium u brány na náměstí
10.00 - HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA
Vlastenci i světáci vod Bílků v Mrákově.
Účinkují: Chodský soubor Mrákov, italský folklorní soubor Lampiusa
Moderuje: Josef Nejdl ml. / Režie: Martina Pincová
11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM – ŽIVĚ Z CHODSKA
Účinkují: přední chodské soubory v hodinovém přímém přenosu Českého rozhlasu Plzeň z domažlického náměstí
Moderuje: Michaela Vondráčková / Režie: Pavel Maršát
12:30 - S DĚTMI NA CHODSKU
Přehlídka dětských chodských folklorních souborů.
Účinkují: Mráček Mrákov, Študácká muzika a Chasnická muzika a jejich taneční složky, Dětský soubor Postřekov
Moderuje a režie: Národopisný soubor Postřekov
14.30 - POTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
Staryj nebo mladyj, ve vsi zpívá každyj – ha věříme, že společně s náma bure v sobotu v den svátku svatýho Vavřince zpívat celý domažlický náměstí!
Účinkují: Národopisný soubor Postřekov se svými sólisty a dětský soubor Postřekov
Moderuje a režie: Národopisný soubor Postřekov
16.00 - K ROKYCANŮM CESTA ZLATÁ
Lidové písně a tance z Rokycanska, Plzeňska a jihozápadních Čech
Účinkují: Folklorní soubor Rokytí Rokycany, Malá lidová muzika Rokytka Rokycany
Umělecký vedoucí: Zdeněk Vejvoda
Moderují: Jakub Frühauf a Martin Šantora, Režie: Zdeněk Vejvoda
18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z VALAŠSKA
Představí se soubor Valašský Vojvoda, který ve svém programu uvede zahraniční hosty z Rumunska a Itálie.
Moderuje: Zdeněk Vejvoda
21.00 - PSOHLAVCI
Folklorní divadlo v podání Plzeňského lidového souboru Mladina volně inspirované románem Aloise Jiráska.
Scénář, režie, choreografie: Stanislav Marišler
Hudba: Peter Jantoščiak
23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE aneb „Chodsko má talent“
Společné Štandrle k 65. výročí Chodských slavností.
Účinkují: Domažlická dudácká muzika, Konrádyho dudácká muzika, Národopisný soubor Postřekov, Chodský soubor Mrákov
Moderují: Michaela Vondráčková a Václav Dufek
SOBOTA 10. 8. Pódium pod Chodským hradem
10.00 - XI. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ
Dudáci a dudačky, hrejte pěkný písničky.
Moderuje: Zdeněk Vejvoda
Režie: Vlastimil Konrády
12.30 - BULAČINA
Sláva Chodsku – zazní písně v úpravách národního umělce Jindřicha Jindřicha.
Účinkují: Ženský pěvecký sbor Canzonetta a sólisté.
Moderuje a režie: Jan Holoubek
OKÉNKO HOSTŮ:
14.00 - Cimbálová muzika z Tvrdonic
15.00 - Folklorní soubor Tarina, Rumunsko
16.00 - Valašský vojvoda
17.00 - MUZIKANTSKÉ ÚSMĚVY
Humor starých muzikantů a veselé písničky v podání Konrádyho dudácké muziky a sólistů.
Moderuje a režie: Zdeněk Bláha
19.00 - POKLAD CHODSKA
Pořad o knězi a spisovateli J. Š. Baarovi ke 150. výročí jeho narození.
Účinkují: Rodinná skupina M. Freiové a J. Hojdové z Klenčí, Haltravan z Klenčí, Národopisný soubor Postřekov, Dětský soubor z Postřekova a Domažlická dudácká muzika
Moderují a režie: Jana Hojdová a Martina Morysková
SOBOTA 10. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)
10.00 ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)
10.30 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
11.00 DIVADLO ŠUS – O Smolíčkovi
12.00 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
12.30 DEI GRATIA – historická hudba
13.00 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
13.30 ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.
14.00 DIVADLO ŠUS – Tři pohádky
15.00 DEI GRATIA – historická hudba
15.30 ARVENA – Gypsy (taneční skupina)
16.00 DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči
17.00 DEI GRATIA – historická hudba
SOBOTA 10. 8. Ostatní program
10.00 Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého: koncert dechové hudby Domažličanka, kapelník: Jan Mleziva
14.00 Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého: koncert dechové hudby Hájenka, kapelník: Miroslav Paleček
NEDĚLE 11. 8. Pódium u brány na náměstí
09.00 Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA
10.00 Koncert dechové hudby Domažličanka, kapelník: Jan Mleziva
11.00 Koncert dechové hudby Jižani, kapelník: Miroslav Dvořák
12.30 Koncert dechové hudby Vrchovanka, kapelník:Petr Němec
13.30 Koncert dechové hudby Horalka, kapelník: Josef Kubalík
14.30 Koncert dechové hudby Dupalka, kapelník: Michal Jansa
15.30 Koncert dechové hudby Hájenka, kapelník: Miroslav Paleček
NEDĚLE 11. 8. Pódium pod Chodským hradem
10.00 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM
Veřejná rozhlasová nahrávka Rádia Proglas.
Účinkují: Dětská lidová muzika Vozembach z Dobřan a Chasnická dudácká muzika z Domažlic
Moderuje a režie: Zdeněk Vejvoda
NEDĚLE 11. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)
10.00 HOLBA – historická hudba
10.30 ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)
11.00 DIVADLO ŠUS – Tři pohádky
12.00 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
12.30 HOLBA – historická hudba
13.00 ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.
13.30 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
14.00 DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči
14.30 HOLBA – historická hudba
15.00 ARVENA – Gypsy (taneční skupina)
15.30 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
NEDĚLE 11. 8. Ostatní program
10.00 Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého:
koncert dechové hudby Horalka, kapelník: Josef Kubalík
14.30 - letní kino
PUTOVÁNÍ PO CHODSKU … aneb Na hyjtu za kamarády do kraje pod Čerchovem.
Účinkují: Domažlická dudácká muzika, Konrádyho dudácká muzika, Chodský soubor Mrákov, Národopisný souborPostřekov, Mužský sbor Haltravan z Klenčí, Rodinná skupina z Klenčí a hosté
Moderují: MUDr. Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný
Režie: Petr Buršík a Josef Kuneš
Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!
SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ
POUTNÍ MŠE SVATÉ NA VAVŘINEČKU
Sobota 10. 8. – 10.00 hod.
Římskokatolická farnost Domažlice srdečně zve na slavnou poutní mši svatou u příležitosti 80. výročí památné Svatovavřinecké pouti roku 1939, která se na základě kázání tehdejšího vyšehradského kanovníka Msgre Bohumila Staška stala spontánním manifestem českého národa proti nacistické okupační moci. Poutní bohoslužba živě přenášená Českou televizí bude sloužena na Veselé Hoře u Domažlic, u kostela svatého Vavřince v sobotu 10. 8. 2019 od 10 hod.
Hlavní celebrantem bude arcibiskup pražský a primas český, kardinál Dominik Duka OP, kazatelem biskup plzeňský, Msgre Tomáš Holub a pozváni jsou další čeští a moravští biskupové i biskup řezenský. Průvod vyjde v 9. 45 z rozcestí od křížku, jsou do něj zváni krojovaní poutníci. Z Domažlic na Vavřineček bude zajištěna kyvadlová doprava.
Neděle 11. 8. – 10.00 hod.
celebruje: Mons. Emil Soukup
Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9.00 do 15.00 hod.
Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny od 9.00 hodin. Jízdní řád zde...
Zastávky: NÁDRAŽÍ žel. st. č. 5, HAVLÍČKOVA zast. ČSAD, VAVŘINEČEK
Doprava je bezplatná.
DOMAŽLICKÁ VĚŽ
Pátek 9. 8. 9.00–12.00 / 13.00–22.00 hod.
Sobota 10. 8. 9.00–23.00 hod.
Neděle 11. 8. 9.00–16.00 hod.
Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou
PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ
Sobota 10. 8. – 20, 21, 22, 23 hod.
Neděle 11. 8. – 20, 21 hod.
STAROČESKÝ JARMARK
Náměstí Míru, ulice Msgre. B. Staška, část Chodské ulice
Pátek 9. 8. – neděle 11. 8.
JARMARK
Ulice Hruškova a Waldhegerova
Pátek 9. 8. – neděle 11. 8.
POUŤOVÉ ATRAKCE
SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ulice
PARNÍ VLAKY
Sobota 10. 8. – neděle 11. 8.
Jízdní řád je k dispozici v Městském informačním centru na náměstí Míru v Domažlicích.
MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA
sobota 10. 8. a neděle 11. 8. každých cca 30 minut
na trase nádraží ČD – Petrovická ulice (u zimního stadionu)
Doprava je bezplatná.
Jízdní řád ZDE...
PARKOVÁNÍ
Bezplatná záchytná parkoviště Petrovická ulice a U Svatých. (parkoviště, mapka)
Záchytné parkoviště zdarma v areálu CAR POINT Domažlice (směr od Klatov)
9.–11. srpna 8.00–20.00 hod – bezplatná kyvadlová doprava po 15 minutách (Car Point – ul. U Nemocnice u budovy MÚ/KB)
MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH
Chodský hrad otevřen včetně věže
Pátek 9. 8. a sobota 10. 8. – 9.00–24.00 hod., neděle 11. 8. – 9.00–17.00 hod.
Pátek 9. 8. od 18.00 - Posezení u cimbálu - zahraje Cimbálová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic
VÝSTAVY:
„OD FĚRTUCHU K PRAŠTĚNKÁM“, výstava krojů s pravidelnými komentovanými prohlídkami každou sudou hodinu 10–18 hodin.
„POUTNÍ MÍSTA A MÍSTA ZVLÁŠTNÍ ZBOŽNOSTI NA DOMAŽLICKU“ – výstava u příležitosti vydání stejnojmenné knihy.
„JMÉNEM ZÁKONA“ – četnictvo na Domažlicku 1850–1945.
ŘEMESLNÝ JARMARK V CHODSKÉM HRADU:
Sobota 10. srpna 2019 v 9:00 až 16:00
Řemeslný jarmark ve vstupních prostorách Chodského hradu
Výrobky místních řemeslníků - chodské perníčky, šitý patchwork, kabelky, výrobky ze dřeva, přírodní kosmetika
Muzeum JINDŘICHA JINDŘICHA A GALERIE BRATŘÍ ŠPILLARŮ
Otevřeno denně 9.00–12.00 a 13.00–17.00 hod.
„NÁRODOPISNÁ EXPOZICE CHODSKÉHO FOLKLORU“
„GALERIE BRATŘÍ ŠPILLARŮ. Obrazy z Chodska přelomu století“
„Tomáš Bím. JEDNO RÁNO NAVÍC“
CHODSKÁ HYJTA V MRÁKOVĚ
Sobota 10. 8. – 14.30 hod.
Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.00 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici.
Stanoviště č. 1, odvoz zpět po skončení programu.
LETNÍ KINO DOMAŽLICE
Pátek 9. 8. 21.00 hod - Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw
Sobota 10. 8. 21.00 hod - Ženy v běhu
Neděle 11. 8. 21.00 hod - Toy Story 4: Příběh hraček
VÝSTAVA – SÁL MKS DOMAŽLICE
Výstava fotografií FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích
Pátek 9. 8. vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod
Sobota 10. 8. / 9.00–20.00 hod.
Neděle 11. 8. / 9.00–18.00 hod.
Pondělí 12. 8. / 9.00–17.00 hod.
KULTURNÍ CENTRUM – PIVOVAR DOMAŽLICE
Pátek 9. 8. – neděle 11. 8. 9–12, 13–17 hodin
Stálá výstava o historii pivovarnictví v Domažlicích
VÝSTAVA MODELŮ HUB – GYMNÁZIUM J. Š. BAARA, pavilon
Pivovarská ulice 323, Domažlice
Sobota 10. 8. 10.00–16.00 hod.
VÝSTAVA VLÁČKŮ, VLAKŮ A MAŠINEK
Modelová železniční show, kde vlaky jezdí uvnitř i venku na zahradě. Mimo jiné zažijete velkou vlakovou loupež a uvidíte ruskou historickou modelovou železnici. Na zahradě se můžete podívat do kabiny skutečné lokomotivy a ještě vás sveze mašinka Líza.
Funkční modelové kolejiště (s každodenním nonstop provozem) najdete také v alejích u náměstí.
Adresa: Máchova 134, Domažlice (2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo)
Otevírací doba a další informace na www.simitrain.cz nebo na tel. čísle 723 246 882
TRŽNICE u autobusového nádraží
vchod od autobusového nádraží, Poděbradova ulice
Pátek 9. 8.: 18.00 Mastnej flek, 21.00 Telefon
Sobota 10. 8.: 13.00 Tuba rock, 15.00 Grafit rock, 17.00 Veget rock, 19.00 The River of The Lost Soul, 21.00 MOBY DICK
Neděle 11. 8.: 13.00 dechová hudba Veselá muzika
CHODROCKFEST 2019 – Areál TJ START (Jezdecký areál pod Vavřincem)
Čtvrtek 8. 8. – sobota 10. 8.
Účinkují: Olympic, Harlej, Jelen, Traktor, Walda Gang, Alkehol, Ivan Mládek & Banjo band, Trautenberk, Arakain, Komunál, Odyssea, Turbo, Curlies, Zakázaný ovoce, Jaksi taksi, Děkan, SticX, Extra band revival, V3SKA, Záviš A DALŠÍ!
3 DNY & 2 SCÉNY – AFTER PARTY S HITRADIEM FM PLUS
Více info na www.chodrockfest.cz
PLAKÁT CHODSKÉ SLAVNOSTI - SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ 2019
LETÁČEK CHODSKÉ SLAVNOSTI - SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ 2019
... letáčky s programem k vyzvednutí v infocentru...
LETÁČEK KE STAŽENÍ ZDE...
Více: WWW.CHODSKESLAVNOSTI.CZ