Chodské slavnosti
CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKÁ POUŤ 2023
11. - 13. srpna 2023 | pátek - neděle
PÓDIUM U BRÁNY
PÁTEK 11. 8. 2023
OZVĚNY FOLKLORU
Pořad, ve kterém vystupují kapely, které ve své tvorbě vycházejí z folkloru a lidové písně, autorsky zpracovávají lidové písně nebo v současné autorské hudbě využívají typické folklorní nástroje a postupy. Pořadem provází Václav Dufek.
18:00 | BraAgas [»] převážně ženská kapela interpretující lidové písně z celé Evropy v originálních aranžích |
20:00 | TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR world music s moravskými kořeny |
22:00 | CIRCUS BROTHERS originální Disco-balkán uvařený z balkánské dechovky, diskotékového beatu, laciného popu, špinavého housu, drsného rapu a líbivého folku |
Změna programu vyhrazena
SOBOTA 12. 8. 2023
10:00 | HYJTÁCI Z MRÁKOVA aneb huž 45 let s muzikou účinkuje Chodský soubor Mrákov [»] | režie Josef Jarábek | moderuje Josef Nejdl |
12:00 | MY SME ŠICKÝ MUZIKANTÍ účinkují Dětský soubor Mráček Mrákov | ZUŠ Domažlice, Dětský soubor Postřekov | režie Jana Kucalová |
14:00 | POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO účinkuje, připravil a pořadem provází Národopisný soubor Postřekov [»] a Dětský soubor Postřekov |
17:00 | S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM účinkují folklorní soubory a muziky z Chodska | režie Pavel Maršát | moderuje Michaela Vondráčková |
19:00 | ŽIVOT PRO PÍSNIČKU, PÍSNIČKA PRO ŽIVOT účinkují rodina sester Kuželkových z Klenčí, Velikonoční dudácká, Konrádyho dudácká muzika a Haltravan připravily Jana Hojdová a Martina Morysková | moderují Jana Hojdová, Martina Morysková, Marie Freiová |
21:00 | OŽIVLÉ OBRÁZKY krása chodských krojů v oživlých fotografiích Václava Šilhy | režie Marta Skarlandtová | moderuje Linda Havlíček Skarlandtová |
23:00 | DUDÁCKÉ ŠTANDRLE ANEB ROMEO HA JŮLÍE účinkují Chodský soubor Mrákov a Národopisný soubor Postřekov režie Josef Jarábek | moderují Josef Nejdl a Petr Buršík |
Změna programu vyhrazena
NEDĚLE 13. 8. 2023
10:00 | Dechová hudba LIDUŠKA kapelník Klára Šerlovská | účinkují děti ze ZUŠ Jindřicha Jindřicha |
11:30 | ALOU, ALOU ZAHRAJTE MNĚ… české lidové písně v úpravách skladatelských osobností Československého a Českého rozhlasu hraje Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje se svými sólisty, řídí Dalibor Bárta | režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda |
14:00 | TA NÁŠE CHODSKÁ LÉTORA závěrečný pořad, v němž vystoupí všechny chodské soubory, kapely a hosté | pořad připravil Josef Kuneš moderují Filip Cíl a Tomáš Kůgel |
Změna programu vyhrazena
PÓDIUM V ZAHRADĚ POD CHODSKÝM HRADEM
SOBOTA 12. 8. 2023
10:00 | XII. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ režie Vlastimil Konrády | moderuje Zdeněk Vejvoda |
12:00 | MY SME HOŠI VOD ŠUMAVY účinkuje Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic (v rámci Česko-bavorského dne) |
14:00 | BULAČINA účinkují ženský pěvecký sbor Canzonetta a mužský pěvecký sbor Haltravan | režie Jan a Olga Holoubkovi | moderuje Jan Holoubek |
16:00 | MJILUVAT HA PIVO PÍT, TO ZNAMENÁ DLÚHO ŽÍT veselé setkání s Konrádyho dudáckou muzikou [»] a hosty režie Antonín a Vlastimil Konrády | pořadem provází Antonín Konrády |
18:00 | PATROLA ŠLAPETO vystoupení populární staropražské kapely interpretující nejslavnější hospodské písně minulých století a věnující se převážné části repertoáru génia české písničky Karla Hašlera |
20:00 | PŘIJTE POBEJT HA ZAZPÍVÁT nejznámější chodské písničky zahraje a zazpívá Domažlická dudácká muzika [»] pořad připravil a moderuje Josef Kuneš |
Změna programu vyhrazena
NEDĚLE 13. 8. 2023 moderuje: Helena Hýnová
10:00 | Dechová hudba HORALKA | kapelník Josef Kubalík |
11:00 | Dechová hudba POSTŘEKOVANKA | kapelník Jaroslav Řezníček |
12:00 | Dechová hudba VRCHOVANKA | kapelník Petr Němec |
13:00 | Dechová hudba ÚHLAVANKA | kapelník Jan Červený |
14:30 | Dechová hudba DUPALKA | kapelník Michal Jansa |
15:30 | Dechová hudba HÁJENKA | kapelník Miroslav Paleček |
Změna programu vyhrazena
www.chodskeslavnosti.cz