MENU

Kalendář

<< září 2022 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Předprodej vstupenek

Městské informační centrum Domažlice nabízí také prodej vstupenek přes portály Plzeňská vstupenka a Ticketstream.

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia

Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Covid-19

Covid-19

AKTUÁLNĚ Z MKS V DOMAŽLICÍCH (ke dni 17. dubna 2020)

MKS v Domažlicích od poloviny března jedná s agenturami a interprety o rušení či o nových termínech akcí, které se kvůli mimořádné situaci nemohly a nebudou moci až do uvolnění opatření konat. Pro naše diváky uvádíme na webových stránkách www.idomazlice.cz přehlednou tabulku a informace jsou aktualizovány i u jednotlivých programů. Na všechny přesunuté akce platí stávající vstupenky, za představení, která byla zrušena, bude vráceno vstupné po znovuotevření informačního centra.

Ohledně následujících informací poprosím čtenáře o shovívavost, neboť tento příspěvek píši 17. dubna a je možné, že v době, kdy jej budou číst, budou zřejmé nové a aktuálnější informace a třeba už budeme znát odpovědi na otázky, které si nyní pokládáme.

Zcela jasná a prozatím definitivní není situace ohledně Kulturního léta. Už teď je ale zřejmé, že neproběhne v běžném režimu. Informace a vize dalšího vývoje se aktualizují každým dnem a týdnem. Program je připraven, vyčkáváme na konkrétní vládní nařízení či postoj a doporučení odborníků. Čekáme na možnost zahájení provozu kina. Avizované omezení počtu 50 lidí u akcí, jako je Sklářské sympozium, Hudba v alejích, Hudba na náměstí a dalších, vidíme jako nereálné, neboť se konají ve veřejném prostoru a vždy byly hojně navštěvovány. Prozatím si neumíme představit regulaci počtu osob, ale třeba se ještě nějaké řešení naskytne.

Městské informační centrum slouží jako distribuční místo pro vydávání roušek a dezinfekce, pracovnice zodpovídají telefonické a emailové dotazy veřejnosti. Připravujeme provoz komunitního centra a kulturního sálu v budově pivovaru a doufáme, že tyto prostory budou moci být co nejdříve využívány. Ve městě naši pracovníci aktualizují systém turistických informačních tabulí, velké údržby se dostává prostorům sálů MKS, skladovým prostorám a technickým zařízením.

Otázka konání festivalů, jako jsou Bohemia JazzFest, Hudba pod hradem či samotné Chodské slavnosti, ta je zatím ještě otevřená, i když zprávy, které lze v těchto dnech z médií získat, jsou spíše skeptické. Většina festivalů v ČR včetně nás čeká v tuto chvíli na jasné a definitivní instrukce a rozhodnutí vlády, několik festivalů ale již oznámilo své zrušení a ukončení příprav. Chodské slavnosti ale s režiséry připravujeme, program je téměř hotový. Pokud by se nekonaly, pořady se budou realizovat příští rok. Teď musíme být trpěliví a vyčkávat.

Přeji všem občanům Domažlic a příznivcům kultury pevné zdraví, a hlavně optimismus, kterého je nyní více než kdy jindy zapotřebí.

Mgr. Kamil Jindřich
ředitel MKS v Domažlicích