MENU

Kalendář

<< říjen 2022 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Předprodej vstupenek

Městské informační centrum Domažlice nabízí také prodej vstupenek přes portály Plzeňská vstupenka a Ticketstream.

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Odkazy

Město Domažlice [»]
Chodské slavnosti [»]
Pohled na Domažlice
Pohled z Čerchova [»]
Svazek obcí Domažlicko [»]
Turisturaj - Plzeňský kraj [»]
Bayerischer Wald ganz oben [»]
Centrum Bavaria - Bohemia

Český systém kvality služeb [»]


» Kultura » Divadlo » Divadelní sezona 2010 » Program sezona 2010

Program sezona 2010

Leden

Moliére CHUDÁK MANŽEL

DIVADELNÍ SPOLEČNOST JULIE JURIŠTOVÉ

V titulní roli Oldřich Návrátil
Dále hrají:
Jaroslava Obermaierová, Kamila Špráchalová/ Miluše Bittnerová, Martina Hudečková/ Tereza Helšusová, Petr Oliva/ Jaroslav Vlach, Mario Kubec/ Jiří Hána, Rudolf Kubík/ Libor Jeník, Vladimír Lizec/ Ivan Kodeš/ Václav Skalník.
Režie: Jiří Fréhar.

Nestárnoucí, v koloritu Francie 19.století se odehrávající komedie s písničkami o bohatém muži, který se neoženil z lásky, ale z touhy po titulu. Přišel sice o peníze, ale zato získal mohutné parohy. J. B. Moliére je jedním z největších dramatiků historie. Hry psal pro své divadlo, své herce. A hercům uměl napsat skvělé role. Obohacený o zkušenosti z dvanáctiletého kočovného putování po francouzském venkově odhaloval z pozice zdravého rozumu pokryteckou náboženskou morálku, šarlatánství lékařů, snobství filosofů a literátů, tyranii osobních vztahů v rodinném a citovém životě. V období vrcholné tvorby napsal komedii „Jíra Danda, chudák manžel", v níž čerpal též z vlastní zkušenosti, neboť si vzal o dvacet let mladší dceru své milenky, Armandu Bézartovou, a žárlil na její zálety. Doufáme, že setkání se stále živým klasikem Moliérem vás potěší. 

 
-
-

 
-

 Únor

 VILA S VĚCNÝM BŘEMENEM

česká premiéra detektivní komedie Boženy Šimkové

DAP - DIVADELNÍ AGENTURA PRAHA

Hrají: Gabriela Vránová/ Ivanka Devátá, Petr Štěpánek/ Jiří Čapka, Vlasta Žehrová/ Milena Steinmasslová, Čestmír Gebouský/ Rudolf

-
Stärz, Milada Bednářová, Zdeněk Košata/ Jiří Wohanka.
Režie: Jiří Fréhar.

O detektivní hře se moc psát nedá. Nemůžeme diváka připravit o potěšení hádat kdo, kde, kdy a proč, což jsou otázky, které musí každá detektivka položit a zodpovědět - ovšem až na úplném konci. Tak snad jen několik informací, které se těmto otázkám sice vyhýbají, ale divákovi mohou být užitečné. Příběh se odehrává ve dvacátých letech minulého století, ale docela dobře by se mohl stát i dnes, protože každá doba má své dobráky i darebáky, podvedené i podvodníky...a jak říká Agháta Christie: „Lidská povaha se nemění." Mění se jen kulisy a kostýmy - a ani ty ne příliš, protože móda se vrací. Můžeme ještě prozradit, že hlavní hrdinkou je bývalá hvězda slavných pražských šantánů, žena světaznalá, zkušená, a přece...
A dál už nic. Nechte se překvapit, jen pozor: skutečnost obvykle není to, co se nám jeví, ale to, co autor před námi skrývá.

-
-

-

 Březen

 VEŘEJNÉ OKO

Peter Shaffer

AGENTURA AP-PROSPER PRAHA

Hrají: Ivana Jirešová, Lukáš Vaculík, Hynek Čermák.

-

Režie: Ondřej Zajíc.

Veřejné oko je komorní komedie. Příběh, který na první pohled vypráví o velmi nečekaném a netypickém manželském trojúhelníku, je však při hlubším pohledu především "něžně moudrým příběhem" o lásce, bláznovství a moudrosti či o moudrém bláznovství z lásky.
Karel Sidley - daňový poradce (Lukáš Vaculík), protagonista Veřejného oka, se nám představuje jako muž, který „respektuje fakta" a který, jak tvrdí jeho žena Belinda (Ivana Jirešová), považuje intelekt „za to nejdůležitější, co člověk má". Je to kultivovaný muž jasného rozumu, jehož život má řád.

Jeho velkorysost zachránila Belindu z úplného dna. Poskytl jí veškerý přepych, vzdělání, úctyhodné postavení a materiální zabezpečení. Přesto se mu jednoho sobotního dopoledne život vymkne z rukou a začne se řítit neuvěřitelnou rychlostí a neuvěřitelným směrem. Je to snad tím, že jeho protihráčem je záhadný pan Christoforu (Hynek Čermák), člověk, který se nechá vyhodit z práce jen proto, že je přesvědčen, že skutečná inteligence „není znalost velkého množství fakt, ale čilost ducha"? Proč zrovna v bláznovství tohoto soukromého detektiva nachází úlevu Belinda, smutné ptáče polapené ve strohém světě faktografie, kde se zapomíná, že „láska není odpočitatelná položka"?

-

-

-

Duben

 MILION LIBER

 Roger Rees & Eric Elice
-

UMĚLECKÁ AGENTURA RAJCHA

Hrají: Dana Morávková a Jan Révai. Režie Jurij Galin.

Vtipná a chytrá anglická kriminální komedie nabízí představitelům hlavních rolí velké herecké příležitosti, které oba protagonisté beze zbytku využili. Režisér Jurij Galin nabídl spolupráci Daně Morávkové a Janu Révaiovi, s nimiž už řadu let spolupracuje. Příběh bohaté, krásné vdovy, která hledá dvojníka za svého manžela, najde ho v mladém bezdomovci, přivede ho do svého luxusního bytu a pokouší se z něho udělat muže z vyšší společnosti, přináší řadu komických, ale i dojemných situací. 

 
-
-

 
-

 Květen

(tento titul bude zřejmě uveden některou květnovou sobotu)

  JE ÚCHVATNÁ

Peter Quilter

DIVADLO KALICH PRAHA
-

Hrají: Jaroslava Kretschmerová, Jan Maxián, Ladislav Potměšil, Naďa Konvalinková, Daniela Bakerová, Lilian Malkina/Jaroslava Brousková.
Réžie: Jana Kališová.

Komedie Petera Quiltera "JE ÚCHVATNÁ" se odehrává v roce 1944 v New Yorku. Je to příběh skutečně žijící osoby, Florence Jenkinsové. Tato pozoruhodná, poněkud výstřední dáma byla přesvědčena, že vládne výjimečně krásným sopránem. Síle její představy a kouzlu její osobnosti nebylo možno vzdorovat a tak se stalo, že Florence s pomocí hrstky nejvěrnějších (její životní partner St. Claire - neúspěšný anglický herec, džentlmen se slabostí pro dobré jídlo, pití a humor, svérázná přítelkyně Dorothy, oddaný klavírista Mac Moon a španělská kuchařka María) uskuteční svůj sen. Přesto či možná právě proto, že její zpěv byl vskutku dost příšerný (jak dokazují dochované gramofonové nahrávky), stane se proslulou a svou zvláštní uměleckou kariéru zakončí nezapomenutelným koncertem v beznadějně vyprodané Carnegie Hall, zahrnuta potleskem, květinami a přízní publika. Hra o životní radosti, o fantazii, o podivuhodné síle přátelství a citu, o lidské noblese, toleranci, hravosti i bláznovství. 

-

 
-

 Září

 DOHAZOVAČ

Lawrence Roman

AGENTURA AP PROSPER PRAHA

Hrají: Kateřina Brožová, Dana Syslová, Aleš Procházka, Miloslav Mejzlík/ Jaromír Meduna, Richard Trsťan.

-

Režie: Petr Hruška.

Úspěšná hra amerického autora Lawrence Romana se odehrává v luxusním bytě, kde žije Stephanie Millsová se svou matkou Grace. Emancipovaná, velmi bohatá osmatřicetiletá Stephanie či Stevie (používá totiž mužskou podobu svého jména), úspěšná manažerka, odejde od firmy, kde pracovala, protože si v poslední chvíli uvědomila, že jí pro samou práci a kariéru nezbyl čas na soukromý život, že si nestačila najít partnera, natož vdát se a mít děti, na které se už dlouho těší její čiperná matka Grace. Stevie se proto rozhodne jednat rázně, jak má ve zvyku: Její bývalý šéf jí doporučil Robina McFee, který pomáhá zámožným klientům při výběru vhodného partnera a který i jemu pomohl najít manželku. Suverénně se chovající Robin, zjevně úspěšný muž, očividně není sebevědomé Stevie sympatický a po chuti jí není ani tento způsob seznamování. Musí však Robinovi odpovědět i na intimní dotazy, jak si svého partnera představuje, jaké má na něj požadavky. Stejně jako Robin Stevie nijak neokouzlí ani první dva nápadníci, které za ní ze své stáje pošle. Avšak k všeobecnému překvapení po několika nečekaných zvratech všechno dobře dopadne - a na své si přijde i matka Grace. 

-

-
-

 Říjen

  FATÁLNÍ BRATŘI

Antonín Procházka
-

AGENTRUA HARLEKÝN PRAHA

Hrají: Josef Carda/Viktor Limr, Antonín Procházka, Simona Postlerová/Jana Malá, Oldřich Vlach, Lenka Zahradnická/Jana Pidrmanová, Vilém Dubnička, Eva Janoušková/Jana Zenáhliková.
Režie: Antonín Procházka.

-
Komedie o tom, co se může stát s člověkem, když bere prognózy hvězd vážně. Fatální bratři je hra o štěstí, které je velice relativním pojmem. Ze dvou bratrů je Olda dítětem Štěstěny - bohatý, úspěšný a hýčkaný umělec obletovaný ctitelkami. Horoskop mu předpovídá rychlý vzestup, ale brzkou smrt. Zatímco druhý bratr Lološ právě přišel o místo pojišťováka a v životě se mu nic nedaří. Hvězdy praví, že ten úspěšný zanedlouho zemře, zatímco smolař bude mít dlouhý život. To způsobí, že si náhle nešťastník začne „nepochopitelně" vážit svých neúspěchů a zuřivě se brání štěstí.
Bravurně rozehrané dialogy a situační komika, rozpustilá nadsázka a neuvěřitelné paradoxy jsou pro diváka zárukou osvobozujícího smíchu, ale zároveň v něm probouzí hodně člověčího. Potvrzuje se tak autorův výrok, že lidé se smějí nejvíce tehdy, když na jevišti poznávají sami sebe.
V pořadí třetí autorova komedie v našem repertoáru. Antonín Procházka, který byl jedním kritikem označen jako "Narkoman smíchu", píše výhradně komedie. Je přesvědčen, že "nic jiného neumí" a že pro každou dobu je smích nutný. Vtipný dialog a gejzír komediálních situací většinou gradují až do grotesky. Věříme, že tato komedie bude stejně úspěšná, jako ty předchozí - S tvojí dcerou ne a Věrní abonenti. 

-

-
 
 
-
 
-
 
-
 
-

 Listopad

 JACKEOVY ŽENY

Neil Simon 

DIVADELNÍ SPOLEČNOST HÁTA OLGY ŽELENSKÉ
-

Hrají: Adéla Gondíková, Martin Zounar/ Zbyšek Pantůček, Ivana Andrlová/ Veronika Jeníková, Pavla Rychlá/ Lucie Zedníčková, Jana Birgusová/ Hana Kusnjerová, Marcela Nohýnková/ Vlasta Žehrová a Olga Želenská.
Režie:
Lumír Olšovský.

Neil Simon má na svém tvůrčím kontě úctyhodnou řadu divadelních her, televizních scénářů i libret k muzikálům. Obohatil světovou dramatickou literaturu v žánru velmi obtížném, zato nad jiné působivém - tragikomedii. Ne nadarmo ho známý divadelní kritik M. Esslim nazval „americkým Moliérem". Autorský recept na úspěch má Simon prostý: důsledně se soustřeďuje na všednodenní problémy lidí střední střídy, na jejich trápení, radosti, slabůstky i pocity zklamání.
A na to vše nazírá s osobitým humorem, s laskavou empatií prostřednictvím dramatického příběhu, životných charakterů a vtipného dialogu. K těmto hrám patří bezesporu komedie Jackeovy ženy. Jack je spisovatel. Je ženatý s manželkou Maggie, ale jeho manželství prodělává velkou krizi. Maggie se nemůže smířit s tím, že Jack má svůj svět. V jeho mysli se neustále objevují ženy jeho života, ať mrtvé či živé.
Objevují se postavy jako jeho zesnulá manželka Julie, jeho dcera Molly, jeho sestra Karen i jeho psychiatrička Edith. Všechno jsou to fiktivní rozhovory, které si sám vymýšlí a bloudí mimo čas i prostor. Hovoří k lidem imaginárním a několikrát i skutečným. Jack se rozhodne skončit s manželskou krizí a na půl roku se s Maggie rozejde. Jak to vše dopadne, přijďte se podívat k nám do divadla.

-

 
-
-
 
-
 
-
 
-
 
 Vážení diváci,
  • přijměte naše upřímné poděkování za přízeň a účast na našich pořadech v roce 2009, neboť bez Vás, diváků, by se nemohlo žádné představení uskutečnit.
  • Přáli bychom si, abyste byli s výběrem her pro novou divadelní sezonu 2010 spokojeni a přijali i v příštím roce naši nabídku na zakoupení předplatného.
  • Místa, která jste měli v tomto roce, Vám automaticky rezervujeme pro novou divadelní sezonu a v lednu 2010 Vám zašleme abonentní vstupenky.
  • Pokud by však bylo Vaše rozhodnutí jiné a neměli byste již o předplatné zájem nebo byste požadovali nějakou změnu, žádáme Vás o podání zprávy obratem, nejpozději do 4. 12. 2009.
  • Do tohoto data můžete také oznámit, zda máte zájem připravit předplatné jako vánoční dárek, pro tento účel bude legitimace připravena ve speciálním dárkovém balení.